20. Mar 2012 13:29

V Prievidzi sú pripravené ekoaktivity pre všetkých

PRIEVIDZA, 20. február 2012. Mesto Prievidza sa zapája do celoslovenského projektu „Európskej únii záleží na tom, ako žijeme“. Dňa 22. marca 2012 je pre verejnosť pripravený bohatý program s ekologickou tematikou.

Dopoludnia je pripravený program pre žiakov základných škôl v areáli školy na ul. P. J. Šafárika v Prievidzi. Pripravené sú prednášky k environmentálnym témam a ekologické trhy produktov vyrobených žiakmi základných škôl.

Popoludní Prievidzu navštívi Peter Zsapka, vedúci komunikácie Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, ktorý spolu s primátorkou mesta Prievidza JUDr. Katarínou Macháčkovou o 15:00 otvorí popoludňajší program. V rámci neho budú v areáli základnej školy na ul. P. J. Šafárika v Prievidzi vysadené stromy, kríky a kvety.

Záverečná časť projektu prebehne od 17:30 v Kine Baník. Široká verejnosť si môže vypočuť prednášky a zapojiť sa do neformálnej diskusie. Takisto budú premietnuté ekofilmy z produkcie Európskej komisie a v spolupráci so štúdiom K2 je pripravené aj premietnutie filmu Pavla Barabáša Pygmejovia – Deti džungle.

Súčasťou projektu je aj súťaž „Hľadá sa európske mesto budúcnosti“, ktorej cieľom je nájsť mesto, ktoré sa správa múdro, vizionársky a ekologicky. Ktokoľvek môže prihlásiť svoje mesto do súťaže tým, že popíše a fotografiami zdokumentuje život v meste, zaujímavý projekt, alebo podujatie. Podrobné pravidlá sú uverejnené na stránke www.ekoslovensko.eu.

Ďalšie aktuality

Oznam Materská škola J. Matušku bude zatvorená

12. Feb 2025 11:03
Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bude Materská…

Investície do obnovy zimného štadióna v Prievidzi

12. Feb 2025 8:00
Mesto Prievidza pokračuje v investíciách do zlepšenia infraštruktúry, ktorá slúži…

Mesto Prievidza sa bude uchádzať o finančné prostriedky na…

11. Feb 2025 10:02
Na prvom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Prievidzi v roku 2025 poslanci…