24. máj 2021 9:23

V parku Skotňa pribudnú fitness stroje

Mesto Prievidza v najbližšej dobe doplní nové prvky workoutového ihriska na Dlhej ulici. Po náročnom období, ktoré máme za sebou, je to jedna z bezpečných možností, ako tráviť svoj voľný čas plnohodnotne.

Predmetom riešenia je doplnenie 5 vonkajších fitness strojov: eliptický trenažér, veslovací trenažér, trenažér chôdze, rebrina a posilňovací stroj na hrudník. Tieto zaradenia budú slúžiť na efektívne precvičenie celého tela, pretože pri cvičení pracujú všetky Vaše hlavné svalové skupiny. Jednoduchá povaha týchto strojov je ideálna pre všetkých obyvateľov, či už nováčikov alebo pokročilých športových nadšencov.

„Aj touto cestou zvýšiť záujem obyvateľov o aktívnejší život a sprístupniť ho ľuďom, ktorí nemajú dostatočné finančné možnosti na iné formy športu . Mladí ľudia, ktorí aktívne športujú, majú viac energie, vyššie sebavedomie a lepšie znášajú stres. Veľmi sa však teším, že vonkajšie fitness stroje využívajú s obľubou aj staršie ročníky a seniori,“ vysvetlila primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Doplnením týchto strojov chce mesto Prievidza docieliť širšie využitie parku Skotňa verejnosťou a hlavne obyvateľmi mestskej časti Staré mesto. Realizácia rozšírenia tohto ihriska sa začne v najbližšom období prostredníctvom mestskej spoločnosti Správa majetku mesta.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 13. týždeň

30. Mar 2023 14:28
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 13. týždni.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 5/2023 o…

30. Mar 2023 9:52
Číslo: 05/2023 Prílohy: VZN…

Borákova Prievidza 2023

30. Mar 2023 8:51
Vo štvrtok 23. marca 2023 sa uskutočnil v ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi už…