24. máj 2021 9:23

V parku Skotňa pribudnú fitness stroje

Mesto Prievidza v najbližšej dobe doplní nové prvky workoutového ihriska na Dlhej ulici. Po náročnom období, ktoré máme za sebou, je to jedna z bezpečných možností, ako tráviť svoj voľný čas plnohodnotne.

Predmetom riešenia je doplnenie 5 vonkajších fitness strojov: eliptický trenažér, veslovací trenažér, trenažér chôdze, rebrina a posilňovací stroj na hrudník. Tieto zaradenia budú slúžiť na efektívne precvičenie celého tela, pretože pri cvičení pracujú všetky Vaše hlavné svalové skupiny. Jednoduchá povaha týchto strojov je ideálna pre všetkých obyvateľov, či už nováčikov alebo pokročilých športových nadšencov.

„Aj touto cestou zvýšiť záujem obyvateľov o aktívnejší život a sprístupniť ho ľuďom, ktorí nemajú dostatočné finančné možnosti na iné formy športu . Mladí ľudia, ktorí aktívne športujú, majú viac energie, vyššie sebavedomie a lepšie znášajú stres. Veľmi sa však teším, že vonkajšie fitness stroje využívajú s obľubou aj staršie ročníky a seniori,“ vysvetlila primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Doplnením týchto strojov chce mesto Prievidza docieliť širšie využitie parku Skotňa verejnosťou a hlavne obyvateľmi mestskej časti Staré mesto. Realizácia rozšírenia tohto ihriska sa začne v najbližšom období prostredníctvom mestskej spoločnosti Správa majetku mesta.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.