9. Oct 2019 5:39

ÚSMEV opäť s vavrínmi

Nádherná a akusticky veľmi zaujímavá koncertná sála budovy Reduty v Spišskej Novej Vsi bola miestom konania celoštátnej súťaže a prehliadky speváckych zborov Viva il canto 2019.

V piatok 4. októbra sa počas slávnostného otváracieho koncertu predstavil ako hosť spevácky zbor Technik z Bratislavy, ktorý pripravil pre účastníkov neobyčajne kvalitný hudobný zážitok.

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka speváckych zborov sa potom konala v sobotu 5. októbra a predstavilo sa na nej osem dospelých neprofesionálnych speváckych zborov a vokálnych zoskupení zo Slovenska, medzi nimi aj ženský spevácky zbor ÚSMEV z Prievidze. Ten stál na súťažnom pódiu pod taktovkou dirigentiek Anežky Balušínskej a Daniely Januchovej síce v poradí až ako posledný, ale z podujatia odchádzal ako víťaz!

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien sa po seminári a workshope opäť konalo v koncertnej sále Reduty . Odborným garantom súťaže a prehliadky speváckych zborov Viva il canto bolo Národné osvetové centrum a organizačným garantom Spišské osvetové stredisko. Súťažné vystúpenia speváckych zborov hodnotila odborná porota v zložení: prof. MgA. Blanka Juhaňáková, ArtD., predsedníčka, prof. Mgr. art. Štefan Sedlický, ArtD., Mgr. Eva Zacharová, doc. Mgr. art. Pavol Tužinský, ArtD., a PaedDr. Alfonz Poliak, PhD.

Porota vyhlásila náš prievidzský ženský zbor ÚSMEV za absolútneho víťaza celoštátnej súťaže. Okrem toho dostal zbor osobitnú cenu za hlasovú kultúru a Cenu Slovenského hudobného fondu za interpretáciu skladby slovenského autora (M. Jašurdová „Išli hudci horou“).

Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu mesta!

– eda –

Ďalšie aktuality

YOUNG RUN je tu opäť!

15. Jul 2024 8:47
Najmladšia bežecká akcia v meste prichádza už po štvrtý krát. YOUNG RUN aj v roku…

Kampaň „Do práce na bicykli“ pozná víťazov

15. Jul 2024 8:45
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj…

Odstávka pitnej vody

15. Jul 2024 8:30
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody dnes…