11. Jun 2019 6:41

Umelecké prezentácie SZUŠ Xoana

Začiatok júna sa niesol v znamení nielen Medzinárodného dňa detí, ale i umeleckých prezentácií SZUŠ Xoana, v priestoroch Domu kultúry v Prievidzi.

Počas dvoch dní víkendu ukázali žiaci svoje nadobudnuté znalosti, ale i schopnosti, získané v tomto školskom roku, na javisku v divadelnej sále, ale i vo foyery DK. V podobe 3 tanečných prezentácií, galaprogramu, výtvarnej výstavy, ale i premiéry divadelnej inscenácie „Rok u škriatkov, či hudobného koncertu sa odprezentovalo viac ako 500 účinkujúcich, žiakov a kurzistov SZUŠ. Spolu diváci vo vypredaných sálach tlieskali na 6 samostatných umeleckých programoch. Okrem koncoročnej prezentácie, sa žiaci a pedagógovia tento školský rok venovali i speváckym a tanečným súťažiam, ktoré priniesli svoje vytúžené ovocie vo forme absolútneho víťaza na speváckej súťaži v Hlohovci, či postup 6 tanečných skupín na majstrovstvá Európy do Maďarska.

Hlavným cieľom umeleckej školy nie je len vychovávať budúcich umelcov, ale aj žiakov vychovávať umením a vychovávať tak budúcich divákov.

SZUŠ Xoana ďakuje i zástupcom mesta, ktorí nás prišli podporiť na sobotňajšiu prezentáciu, ako i kolektívu KaSS Prievidza za ústretovosť. Všetkým prajeme krásne leto a dovidenia v novom školskom roku.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.