9. Jun 2023 9:00

Týždeň plný radosti a smiechu v MŠ, Ul. P. Benického

Pri príležitosti medzinárodného dňa detí pripravili pedagógovia pre deti v materskej škole P. Benického Prievidza týždeň plný radosti a smiechu.

V pondelok 29.5. deti čakalo na školskom dvore divadielko „O šušlavom vlkovi“, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky Ninka a Irenka. Tým otvorili zábavné pondelkové dopoludnie. Deti sa do divadielka aktívne zapájali, veľa sa nasmiali, aj sa všeličo naučili. Po divadielku deti navštívil ubolený Adamko, ktorý práve išiel od tety zubárky. Deti mu zopakovali všetko dôležité, čo sa od vlka naučili a pustili sa do plnenia rôznych úloh spojených so zdravými zúbkami. Boli veľmi šikovné a za odmenu si domov odniesli nové zubné kefky.

V utorok 30.5. sa na deti slniečko usmievalo a tak nič nebránilo rozprestrieť olympijskú vlajku. Keď odznela olympijská hymna a pani riaditeľka otvorila detské olympijské hry, pustili sa deti s energiou a chuťou do plnenia jednotlivých disciplín, ktorými bol beh, skok do diaľky a hod. Naozaj sa snažili a dali do svojich výkonov všetko.

Na stredu 31.5. sa deti veľmi tešili, pretože ich čakala kvízová hra, akú hrajú dospeláci.

„Naše deti majú šikovné hlavičky, preto sa takejto súťaže ani trochu nezľakli a odvážne sadli do horúceho kresla. Odpovedať na 10 otázok nie je vždy jednoduché, obzvlášť, ak na vás pozerajú všetci kamaráti zo škôlky. Preto mali súťažiaci k dispozícii „žolíkov“ v podobe priateľa na telefón, publika a 50 na 50. Boli aj takí, ktorí pomoc nepotrebovali, aj takí, ktorí si pomohli radi,“ popisuje priebeh súťaže riaditeľka MŠ Renáta Szeghöová.

Vo štvrtok 1.6. sa stratila z materskej školy hudba. Deti poobliekané v najrôznejších maskách sa vybrali spolu s pani učiteľkami do ulíc starého sídliska hudbu hľadať. Dobrou náladou aj spevom ju lákali. Nakoniec sa ju podarilo nájsť na školskom dvore v podobe troch hracích podložiek, na ktorých sa dá hrať rukami aj nohami. Deti si tieto multifunkčné piano podložky hneď aj vyskúšali a spustila sa karnevalová diskotéka. Tancovali princezné, spidermani, batmani, rôzne zvieratká, či profesie. A keďže práve štvrtok bol deň detí, odniesli si darček aj domov. A to v podobe knižky, z ktorej si môžu so svojimi najbližšími čítať.

V piatok 2.6. týždeň plný radosti a smiechu uzavreli divadelníci z ochotníckeho divadla NAtraKY s predstavením „Rozprávky z mlyna.“ Deti zažili príbeh mlynára Vavra a jeho kohúta Piera, ktorým sa aj vďaka priateľstvu podarilo vyslobodiť mlynárovu vyvolenú Luciu.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…