15. Jan 2024 13:27

TSMPD začali s opravami výtlkov

Vďaka teplému zimnému počasiu začali Technické služby mesta Prievidza s opravami výtlkov na cestách a chodníkoch neobvykle už na prelome roka. Prioritou opráv sú najviac vyťažené komunikácie, ale aj ulice, ktoré sa do harmonogramu opráv zaradili na základe podnetov obyvateľov mesta Prievidza.

„Vďaka priaznivému počasiu sme v novom roku začali s opravami výtlkov na Lúčnej ulici, ale opráv sa dočká aj Hornonitrianska cesta, Ulica energetikov, Medzibriežková ulica, Stavbárov, Športová ulica, Košovská cesta, či Cesta Vladimíra Clementisa,“ hovorí Roman Bartoš z TSMPD.

Pri oprave výtlkov využívajú pracovníci naskladnený asfalt, ktorý sa aplikuje technológiou infražiarenia. Táto metóda nevyžaduje žiadne zarezávanie do existujúceho asfaltového povrchu. Oprava spočíva v tom, že asfalt v okolí výtlku sa nahreje pomocou infražiaričov na vysokú teplotu, následne sa povrch naruší a výtlk sa vyplní novou asfaltovou zmesou, do ktorej je pridaná regeneračná emulzia. Následne sa výtlk zhutní. Vysoká teplota zaručuje prepojenie medzi starým a novým asfaltom.

Reportáž k príspevku

Ďalšie aktuality

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE

23. máj 2024 9:14
Moderné gymnastky na Majstrovstvách Slovenska. Minulý týždeň sa konali…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

21. máj 2024 15:01
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 24.5.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto chce rekonštruovať bazén mestskej plavárne

21. máj 2024 9:28
Na základe ukončeného verejného obstarávanie samospráva uzatvorila zmluvu na…