26. Jun 2014 6:17

Trojstretnutie stomikov na Hornej Nitre

Od 24. do 25. mája 2014 sa uskutočnilo na Hornej Nitre už 10. výročné stretnutie stomikov so Slovenska, Čiech a Poľska. Taktiež prišla delegácia stomikov z Maďarska.

Tieto stretnutia sa opakujú každý rok, vždy je organizátorom iná krajina a umožňuje zdravotne postihnutým zoznámiť sa s iným regiónom danej krajiny, s ukážkami kultúrnych a prírodných zaujímavostí v regiónoch. Organizáciu na Slovensku zastrešuje celoslovenské združenie stomikov – SLOVILCO na čele s prezidentom p. Jánom Čačkom. Spoluorganizátorom trojstretnutia bol aj miestny klub stomikov – ILCO Klub Prievidza.

Tohtoročného stretnutia sa zúčastnilo celkovo 178 stomikov z toho 38 z Poľska a 60 z Čiech a Moravy. ILCO klub Prievidza zaistil pre účastníkov Trojstretnutia kultúrny a spoločenský program a prezentáciu regiónu Hornej Nitry. Toto bol umožnené aj vďaka finančnému príspevku mesta Prievidza vo výške 300 eur, za čo mestu Prievidza patrí naše poďakovanie. Vďaka tomu mohol miestny klub stomikov ILCO klub Prievidza spoluzaistiť program a prezentáciu Prievidze a okolia. Na slávnostnom zahájení bola prítomná aj primátorka Prievidze JUDr. Katarína Macháčková a krátkym prejavom privítala účastníkov stretnutia.

Počas spoločenského programu vystúpil akordeónový orchester AKORDEONIKA zo ZUŠ Bojnice. Po prezentácii kultúrnych, prírodných a spoločenských zaujímavostí okolia Prievidze a Hornej Nitry boli večer organizované nočné prehliadky Bojnického zámku. Druhý deň sa účastníci mohli individuálne pozrieť po pamiatkach Prievidze, Bojníc a okolí.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.