6. Dec 2016 7:34

Tri majstrovské tituly pre Športovú školu karate Prievidza

Pretekári Športovej školy karate Prievidza ukončili súťažný rok 2016 Majstrovstvami Slovenskej republiky kadetov a juniorov v Trnave.

Brázdová Ema získala už šiesty titul Majsterky Slovenska v rade. Vo finále sa stretla s tímovou kolegyňou Nikoletou Merašickou. Ľudmila Bačíková bojovala o titul s Ovečkovou v kategórii do 21 rokov. Po kvalitnom výkone oboch pretekárok sa z tesného výsledky 2:3 tešila seničanka Alžbeta Ovečková. Zlato získali dve prievidzské družstvá. Juniorské družstvo pripravujúce sa na ME kadetov a juniorov v Sofii (Bulharsko 2017) sa vo finále stretlo s konkurenciou zo Športovej školy karate Bratislava. Zloženie Brázdová, Jakubechová a Merašická bolo sto percentne úspešné, keď zvíťazilo 5:0. Majstrovský titul získalo aj družstvo do 21 rokov Bačíková, Vaňová a Struhárová.

Kadetky mali v súťažnom poli najťahžšiu súperku Hlavačková (Kachi Nitra). V elimináciách jej podľahly najprv Struhárová (0:5), potom Jakubechová (1:4). Vanda Vaňová vo finále po váhavom výkone prehrala 5:0. V duely o bronz bola úspešná Jakubechová.

V kategórii mladších kadetiek sústredenými výkonmi postupovala Kristína Bruňanská až do bo osem finále, kde podľahla víťazke Slovenského pohára a neskoršej Majstreke Slovenska Vlasákovej z Ekonómu Trenčín. V repasáži si však poradila so všetkými súperkami a získala vo veľmi silnej konkurencii cenný bronz. Druhý pridala v disciplíne športového zápasu kumite do 45 kg, keď v prvom kole podľahla neskoršej víťazke Čukanovej (Rapid Bratislava). V repasáži postupovala jasne a o bronz zdolala Helferovú (Farmex Nitra). Tretie miesto medzi staršími juniormi obsadil Tomáš Kubala.

Loch najsilnejším článkom
Lukáš Samuel Loch postupoval v kata podľa plánu až prehral v osemfinále s neskorším víťazom Hrčkom (ŠŠK Bratislava). V repasáži nečakane prehral so Sečkárom 2:3 Sečkárom (MŠK Žiar nad Hronom) a obsadil tak 7. miesto.
V kumite si prehru čiastočne vynahradil, keď sa nekompromisným zápasením prebojoval do finále, v ktorom prehral tesne 1:0 s Čankym (Spartak Myjava).

Veľkou oporov bol aj v tímových kategóriách. Spolu s Davidom a Matejom Kocianovcami sa cez ŠŠK Bratislava prebojovali do finále kata, kde pochybili a podľahly Real tímu Trenčín. V disciplíne kumite ich doplnil Alexander Lichner. Chlapci sa prebojovali až do finále, kde podľahli tímu z KK Katsudo Sabinov. Ostatný členovia družstva v individuálne súťaži kumite vybojovali 5 a 7. Miesta rovnako ako Matej Jurík a Veronika Masárová. Obaja v zápasoch viedli, no nepodarilo sa im stav zápasu udržať až do konca. Ťažké zápasy absolvovali juniori. V kategórii do 67 kg sa proti ostrieľaným reprezentantom postavil Tomáš kubala, ktorý vybojoval bronz. V prvom zápase kumite juniorov do 76 kg nastúpil Adrián Kožuch. Po vyrovnanom zápase a remíze s čerstvým bronzovým medailistom z ME Gyurikom (Rapid Bratislava) obsadil tretie miesto.
Bola to náročná sezóna, lepšie nám vyšiel Slovenský pohár, naši reprezentanti prehrali len tesne, čo síce zamrzí ale dúfam, že povzbudí do tvrdšej práce. Počas súťaže boli veľkouu oporov diváci a rodičia. Zaslúžia si veľkú pochvalu. Počas Vianoc sa budeme pripravovať na ME kadetov a juniorov v Sofii.“ Uzavrela súťažnú sezónu Dušana Čierna.

Majstrovské tituly získali:
Brázdová Ema Kata juniorky 16-17 rokov
Kata družstvá juniorky 16-17 rokov (Brázdová Ema, Merašická Nikoleta, Jakubechová Nikola)
Kata družstvá staršie juniorky 18-20 rokov (Bačíková Ľudmila, Vaňová Vanda, Struharová Slavomíra)
Vicemajstri Slovenska:
Merašická Nikoleta Kata juniorky 16-17 rokov
Bačíková Ľudmila Kata staršie juniorky 18-20 rokov
Loch Lukáš Samuel Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg
Vaňová Vanda Kata kadetky 14-15 rokov
Kata družstvá ml.kadeti 12-13 rokov (Loch Lukáš Samuel, Kocian Dávid, Kocian Matej)
Kumite družstvá ml.kadeti 12-13 rokov (Lichner Alexander, Loch Lukáš Samuel, Kocian Matej, Kocian Dávid)

Bronz si vybojovali:
Jakubechová Nikola Kata kadetky 14-15 rokov
Bruňanská Kristína Kumite mladšie kadetky 12-13 rokov do 45kg
Bruňanská Kristína Kata mladšie kadetky 12-13 rokov
Kožuch Adrián Kumite juniori 16-17 rokov do 76kg
Kubala Tomáš Kata starší juniori 18-20 rokov
Kubala Tomáš Kumite starší juniori 18-20 rokov do 67kg
Zemiaky a cenné skúsenosti si odniesli:
Kocian Matej Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 40 kg
Jurík Matej Kumite kadeti 14-15 rokov do 52kg
Struhárová Slavomíra Kata kadetky 14-15 rokov
Masárová Veronika Kumite juniorky 16-17 rokov nad 59kg
7. miesta:
Lichner Alexander Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 55kg
Loch Lukáš Samuel Kata mladší kadeti 12-13 rokov
Kocian Dávid Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 55kg

Diskvalifikáciu a ponaučenie si zo súťaže odnieslo družstvo kata ml. kadetiek (Bruňanská Kristína, Mišejová Simona, Lišková Laura)
Gratulujeme všetkým zúčastneným, obzvlášť rodičom za skvelú podporu.

-ŠŠK-

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…