16. Sep 2013 6:34

So stratenou vecou sa nemusíte hneď rozlúčiť

Na internetovej stránke prievidzskej mestskej polície môžu obyvatelia nájsť zoznam nájdených a uložených vecí, ktoré sa našli v meste Prievidza. Táto služba pomáha nájsť to, čo ľudia stratia.

V sekcii „Straty a nálezy“ môžu obyvatelia nájsť prehľadný zoznam vecí, ktoré boli prinesené na stredisko MsP aj s dátumom a lokalitou, kde boli nájdené. Často ide o hodnotné veci akými sú napríklad mobilné telefóny, šperky z farebných kovov, stratené peňaženky a kľúče, ktorých strata určite spôsobí majiteľom značné problémy.

V prípade, že obyvatelia rozpoznajú svoju vec v zozname strát a nálezov, stačí ak sa prihlásia na stredisku mestskej polície na Ul. K. Novackého. Rovnako môžu obyvatelia postupovať aj v prípade straty alebo nálezu rozličných vecí. Pri evidencii stratených vecí nerozhoduje ich význam alebo hodnota. Dôležité je nájsť majiteľa stratených vecí.

„Chcel by som vyzdvihnúť Prievidžanov, že aj v dnešnej dobe sa nájdu poctiví ľudia, ktorí nám ohlásia stratu takýchto vecí, aj keď by si ich mohli nechať pre vlastné obohatenie, ako sú napríklad peniaze, “ zdôraznil náčelník Mestskej polície Ľubomír Pomajbo.

V súčasnosti je mesto zapojené aj do projektu Nalezisko.sk, kde samotní nálezcovia môžu pridávať na webový portál oznamy o stratených a nájdených veciach. Ľudia využívajú túto stránku často aj v prípade strát domácich miláčikov, ktorým chcú čo najskôr vrátiť ich domov. Straty a nálezy na území mesta Prievidza sa nachádzajú TU.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 13. týždeň

30. Mar 2023 14:28
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 13. týždni.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 5/2023 o…

30. Mar 2023 9:52
Číslo: 05/2023 Prílohy: VZN…

Borákova Prievidza 2023

30. Mar 2023 8:51
Vo štvrtok 23. marca 2023 sa uskutočnil v ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi už…