14. Oct 2014 8:59

Slovenské filmobranie v Prievidzi už po ôsmy krát uvedie kvalitné slovenské filmy

Aj tento rok sa môžete tešiť na ďalší, už ôsmy, ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov. Festival prinesie tento rok 4 filmové dni vo viacerých tematických blokoch od 21. do 24. októbra 2014 vždy o 18.30 h v priestoroch Divadelnej sály Domu kultúry v Prievidzi.

Ôsmy ročník Slovenského filmobrania slávnostne otvorí generálny riaditeľa Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký. Prvý večer sa bude niesť v znamení pocty hercovi Ctiborovi Filčíkovi a filmu Krotká, spod režisérskej taktovky Stanislava Barabáša, ktorý uvedie estetik a filozof Peter Michalovič.

Počas druhého večera pod názvom Večer Dušana Rapoša si zaspomíname na legendárneho pesničkára, básnika a filozofa – Karla Kryla. Večer uvedie režisér Dušan Rapoš.

Tretí večer bude patriť súčasnému slovenskému filmu – Všetky moje deti. Jedná sa o skutočný príbeh. O sile ľudskosti, láske a odvahe farára Mariána Kuffu. Film uvedie producentka Svatava Maria Kabošová a autor hudby Martin Dohnal.

Posledný večer podujatia sa bude venovať Slovenskej filmovej klasike. Spoločne si pozrieme prvý slovenský celovečerný nemý film – Jánošík – s hudobným sprievodom Reného Lacka.

Zároveň sa môžete tešiť na lepšiu kvalitu premietania vďaka digitalizácii kinosály, ktorá sa ukončila pred pár dňami a veríme, že sa to odrazí aj na Vašom zážitku z jednotlivých filmov.

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmový klubov, Filmový klub FK ’93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Ďalšie aktuality

Obchodná verejná súťaž na predaj budovy bývalej ZŠ na ul. P…

27. Feb 2024 15:31
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvýhodnejší návrh na uzavretie…

Chystá sa zahájenie vývozu nádob na biologicky rozložiteľný…

27. Feb 2024 11:10
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov mesto…

Zasadnutie MsZ zo dňa 26.2.2024

27. Feb 2024 10:21
Dňa 26. februára 2024 sa konalo zasadnutia mestského zastupiteľstva v Dome kultúry v…