22. Nov 2016 10:34

Škôlkari z MŠ Mišúta majú nové sociálne zariadenia

Blíži sa čas bilancovania. Preto touto cestou parí úprimné ďakujeme nielen Rodičovskému združeniu ako občianskemu združeniu pri MŠ na Ul. A. Mišúta v Prievidzi ale aj mestu Prievidza, ktoré finančne podporilo náš projekt Domestos v hodnote 12 136,12 €.

Do projektu pod vedením jeho koordinátorky Bc. Anny Machovej za pedagogických zamestnancov a koordinátora Ing. Milana Simušiaka za rodičov, sa zapojili nielen zamestnanci MŠ, deti ale aj najmä ich rodičia a priatelia školy, ktorí hlasovali za najlepšie aktivity, ktoré plnili deti pod vedením p. učiteliek Bc. Anny Machovej a Jany Novotnej. Pre splnenie bolo nutné nahrať aspoň jednu fotografiu dokumentujúcu priebeh aktivity a premenu toaliet. Ďalšie body škola získala najmä od vytrvalých rodičov, pedagógov a ostatných priateľov školy, ktorí nahrávali účtenky za nákup produktov Domestos a hlasovali za jednotlivé aktivity.

Druhý ročník súťaže sa konal od septembra do novembra 2015. Zapojilo sa doň 424 škôl zo Slovenskej republiky. Celkovo sa zaregistrovalo 126 461 rodičov, čo svedčí o ich veľkom záujme o úroveň toaliet v školách, kam ich deti chodia. Hlavnú výhru MŠ na Ul. A. Mišúta v Prievidzi prevzala formou symbolického šeku v Bratislave. Od Domestosu sme získali 4 000 € na rekonštrukciu a od partnerov projektu RAKO a RAVAK tovar v hodnote ďalších 4 000 €.

Výsledkom prvých dvoch ročníkov sú stovky zlepšených a skrášlených prostredí školských toaliet ako aj zrekonštruované toalety vo víťazných školách. Nás teší, že medzi ne patríme aj my a dnes sa už z rekonštruovaných toaliet a umyvární pri dvoch triedach v pavilóne C tešia nielen deti ale aj my dospelí. Ešte raz všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme.

Text: PaedDr. Silvia Bošnovičová, riaditeľka MŠ

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…