24. Dec 2011 12:17

Skauti odovzdali Betlehemské svetlo primátorke mesta

Prievidzskí skauti navštívili 23. decembra mestský dom s Betlehemským svetlom. Odovzdali ho primátorke mesta Kataríne Macháčkovej a vystúpili s krátkym programom. Skauti neskôr plamienok zaniesli aj do Zariadenia pre seniorov na Rázusovej ulici. Počas Štedrého dňa ho ešte rozdajú širokej verejnosti v Prievidzi, Bojniciach a ďalších mestách a obciach hornonitrianskeho regiónu.

Pri doručovaní Betlehemského svetla sa skauti snažia zažínať svetielka v jednotlivých mestách ako články reťaze. Chcú tak symbolicky spojiť celé Slovensko a celý svet. Svetlo predstavuje symbol pokoja a spája ľudí všetkých zúčastnených krajín. Pokračovanie tejto reťaze sa v našom meste symbolicky začalo odovzdaním Betlehemského svetla vedeniu mesta Prievidza.
Skauti veria, že s posolstvom Betlehemského svetla prinášajú ľuďom kúsok z Betlehema. Je to posolstvo pokoja, lásky, mieru, porozumenia. Sú to univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo či sú bez vyznania. Betlehemské svetlo jednoducho spája všetkých ľudí dobrej vôle. Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…