16. máj 2011 9:13

Siláci v Prievidzi

Na Námestí slobody sa v piatok 13. mája predstavili najmenší prievidzskí siláci zo základných škôl, aby si zmerali silu svojich svalov. O deň neskôr nadviazali na zápolenie silní muži z celého Slovenka na podujatí MEGA silák. Do súťaže KINDER silák boli nominovaní mladí športovci svojimi pedagógmi  na základe športových výkonov.

Podujatie otvorila zástupkyňa primátorky mesta Helena Dadíková a žiaci sa pustili do zápolenia, ktoré im okrem chuti víťazstva prinieslo aj hodnotné ceny. O tom, že prišli najlepší z najlepších, svedčilo aj zvládanie súťažných disciplín, kde bolo skóre často naozaj tesné. Medzi disciplíny patrilo nosenie vedierok naplnených sladkosťami, udržanie naplnených vedierok s  rozpaženými rukami, preťahovanie lanom a iné. Víťazi postúpili ako hostia na sobotné 1. kolo Slovenského pohára silných mužov.

V  zápolení Slovenského pohára silných mužov už nešlo o vedierka, ale súťažilo sa v dvíhaní sto kilogramovej klady, nosení závaží, točení sto kilogramovou guľou, či ťahaní nákladného automobilu. Súťažiaci z celého Slovenka zápasili o titul najsilnejšieho muža a divácky atraktívne disciplíny obohacoval aj kultúrny program s mažoretkami, ktoré svojou krásou so svalovcami dokonale ladili.

 

Ďalšie aktuality

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza uskutočnil pre…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…

Informácie o spustení dotačného systému e grant

28. Nov 2023 10:04
Registrácia a prihlásenie na podávanie žiadostí o dotácie bude možné…