17. Jan 2018 14:17

SCANDI

24.1. - 28.1.2018/ Kino Baník Prievidza

Milovníci severskej kinematografie sa už po štvrtýkrát môžu tešiť na reprezentatívnu prehliadku SCANDI, ktorá prinesie aj tento rok výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Štvrtý ročník bude prebiehať v Bratislave a v ďalších 13-tich mestách na Slovensku.

Mesto Prievidza sa po prvýkrát stáva súčasťou tejto prehliadky a prináša filmovým nadšencom 7 filmov v termíne 24. – 28. januára 2018 v Kine Baník Prievidza.

Škandinávska filmová produkcia prináša každý rok žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich uvádzané a oceňované aj na prestížnych festivaloch. Na severe sa v súčasnosti nakrúcajú rodinné filmy, komédie – pričom obľúbené sú najmä čierne komédie – ďalej súčasné a historické drámy, artové filmy, akčné filmy, horory, thrillery a, samozrejme, špeciálnu kategóriu tvoria detektívky. Toto všetko nájde divák v prehliadke, ktorá chce ukázať bohatosť, univerzálnosť a životaschopnosť severskej kinematografie.

V programe prehliadky prinášame návštevníkom 4 Scandi premiéry. Žánrovo pestré filmy – štýlový revenge thriller dánskeho režiséra Fenara Ahmada iránskeho pôvodu Darkland o Zaidovi, ktorý sa rozhodne pomstiť smrť svojho brata Yasina, komornú drámu Potvora, v ktorej režisér Christian Tafdrup zachytil vzťah manipulatívnej Marie a neistého Rasmusa, bizarnú tragikomédiu režiséra Henrika Rubena Genza Tak káže Boh o rodine, v ktorej pevnou rukou vládne psychiater Uffe, netradičnú love story v réžii Michaela Noera Tri slová, ktorá sa odohráva na sklonku života v opatrovateľskom dome.

Organizátori prehliadky sa rozhodli vzdať hold skvelej dánskej režisérke Susanne Bier a venovať jej samostatnú sekciu. Film Druhá šanca si môžete vychutnať v nedeľu o 16.00 h.

Tradičnou sekciou filmovej prehliadky je Best of Scandi, do ktorej je zaradená švédsko – nórsko – dánska dráma Sámska krv (r. Amanda Kernell), ako aj film od švédskeho režiséra Rubena Östlunda Vyššia moc.

Program:
Vstupné: 4,00 €, 3,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 2,00 € členovia Filmového klubu FK’93 Prievidza a držitelia ZŤP preukazu. Vstupenky na premietania sa predávajú pol hodinu pred začiatkom premietania.
Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.

Podujatie organizujú Filmový klub FK ’93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…