30. Mar 2023 14:28

Relácia mestského rozhlasu na 13. týždeň

Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 13. týždni.

Stredoslovenská energetika – Distribúcia a.s. upozorňuje na prerušenie distribúcie elektriny. Z dôvodu plánovaných prác bude prerušená distribúcia elektriny:

  • Dňa 04.04.2023 od 7:30 do 14:30 v časti Píly na Ul. Garbiarska, Golfová a Riečna
  • Dňa 06.04.2023 od 07:30 do 13:30 na Ul. A. Hlinku, G. Švéniho, Kláštornej ul., Námestí slobody a Ul. Š. Moyzesa

Informácie o všetkých výpadkoch elektrickej energie nájdete v príslušnej sekcii na internetovej stránke mesta Prievidza.

Mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili pre svojich obyvateľov Veľkonočné trhy, ktoré sa uskutočnia v termíne 3. – 6. apríla 2023 od 8.00 do 18.00 h na Námestí slobody v Prievidzi. V predajných stánkoch bude v ponuke veľkonočný sortiment ako sú veľkonočné kraslice vyrobené rôznymi technikami, veľkonočné a jarné kvetinové dekorácie, ľudové remeselné výrobky, korbáčiky pre šibačov, cukrovinky a drobné občerstvenie Veľkonočné oslavy dopĺňa aj pestrý kultúrny program.

Basketbalový klub BC Prievidza pozýva všetkých fanúšikov v STREDU 5.aprila o 18.00 h do športovej haly na zápas PLAY-OFF proti Iskre Svit. Príď si vychutnať skvelú atmosféru akú zažiješ len na basketbale. Tvoj tím ŤA POTREBUJE. Už v stredu 5. apríla o 18.00 h v Športovej hale.

Autobusový dopravca DOB BUS v spolupráci so Slovak Lines spustil novú linku z Bratislavy do Prievidze po trase Sereď, Nitra, Zlaté Moravce, Nová Baňa, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Handlová. Do týchto miest vás veľmi rád odvezie každý pondelok, štvrtok a piatok.

Z Bratislavy odchádza o 15:10 s príchodom do Prievidze 18:50.
Z Prievidze odchádza spoj o 6:30 s príchodom do Bratislavy o 9:55.

Lístok si zakúpite priamo u vodiča alebo pohodlne s možnosťou bezplatného storna na www.slovaklines.sk.
Nezmeškajte uvádzaciu akciu: všetky jednosmerné cesty do konca marca si zakúpite so zľavou 50 %.

Zároveň dávame do pozornosti, že od 11. apríla budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery pre uloženie objemného odpadu a určené miesta na zber biologicky rozložiteľného odpadu t.j. konárov, trávy, lístia a iných biologických zvyškov zo záhrad. Konkrétne termíny sú rozdelené podľa volebných obvodov. Vo volebnom obvode č. 2 Píly a č. 3 Zapotôčky – Nové mesto zavádzame pri hromadnej bytovej výstavbe nový systém umiestnenia veľkoobjemových kontajnerov, a to na základe požiadaviek bytových spoločenstiev. Zástupcovia bytových domov v týchto volebných obvodoch si budú môcť objednať pristavenie veľkoobjemového kontajnera na konkrétny deň a konkrétnu adresu cez email odpady@prievidza.sk. Ostatné obvody pôjdu podľa starého systému. Viac informácií k termínom nájdete na stránke mesta Prievidza.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na stand-up show Lužina a Žifčák: Láska a nenávisť. Kubo Lužina a Gabo Žifčák vám porozprávajú o láske a nenávisti k sebe, k tomu druhému, k svetu a k hadom v nedeľu, 2. apríla 2023 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza! Vstupné: 13,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza

Zároveň vám dávame do pozornosti motivačnú prednášku Pavla „Hirax“ Baričáka, ktorá sa uskutoční v stredu 5. apríla 2023 o 18.00 hod v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza. Vstupné: 8,00 € v predpredaji, 10,00 € v deň podujatia. Vstupenky sú už v predaji v pokladni DK PD a na Tootoot.sk.

Rovnako si nenechajte spojenie skupiny Cimbal Brothers s Jurajom Bačom, ktoré predpovedá obrovský umelecký zážitok, skutočný bašavel, dobrú náladu a spontánny humor počas celého večera, vďaka ktorému budete odchádzať s úsmevom…už v stredu, 12. apríla 2023 o 19.00 h v Dome kultúry PRIEVIDZA.
Vstupné: 20,00 €/28,00 € v deň koncertu. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza!

Viac informácií o podujatiach nájdete na www.kasspd.sk alebo na Facebooku KaSS.PD.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy pitnej vody

10. Apr 2024 9:01
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Ekorok s Nestlé

9. Apr 2024 8:27
19. apríla sa od 9:30 do 12:00 hodiny na Námestí slobody uskutoční 21. ročník…

Mesto zrekonštruuje výbehy pre psov

9. Apr 2024 8:12
Mesto Prievidza spravuje aktuálne desať výbehov pre psov. V súčasnosti chystá…