16. Feb 2012 6:44

Pripojte sa k fašiangovému sprievodu mestom

Fašiangy sú obdobím radosti, veselých sprievodov v maskách, plesov a hodovania. Aj v Prievidzi sú už v plnom prúde a okrem tradičných plesov a zábav je na programe aj Fašiangový sprievod mestom, ktorý pripravujú Mesto Prievidza, Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi s SC Korzo a v ktorom účinkujú Detský folklórny súbor Malý Vtáčnik, Folklórny súbor Vtáčnik Senior, hokejisti MŠHK mládež, Denné centrá z Prievidze, Centrum voľného času Spektrum a Spokojnosť n.o.

Celá paráda začína v utorok 21. februára o 15.30 h na Námestí slobody v Prievidzi, kde sa stretnú účastníci v maskách aj bez masiek. Úvod vo veselom folklórnom duchu priblíži účastníkom tradičné fašiangové zvyky, súbory zaželajú všetko dobré všetkým prítomných ako aj predstaviteľom radnice.

Sprievod sa následne vydá na cestu k SC Korzo za hudobného doprovodu denných centier a FS Vtáčnik Senior. V SC Korzo na účastníkov čaká hudobná bodka v podobe vystúpenia Malého Vtáčnika, pri ktorej si nielen zaspievame ale aj zatancujeme.Pripojte sa k fašiangovému sprievodu mestom aj s vašimi deťmi. Masky a kostýmy vám radi zapožičajú v požičovni kostýmov v Dome kultúry v čase 8.30 – 17.00 h.

Po fašiangovom sprievode nasleduje večer tradičná zábava v podobe pochovávania basy, kde sa pred 40-dňovým pôstom rozlúčime s fašiangovým obdobím. Zábava sa uskutoční v Kultúrnom dome v Necpaloch od 19.00 h. Bližšie informácie o vstupenkách získate v Kultúrnom dome v Necpaloch.

Ďalšie aktuality

Mesto Prievidza oslávilo deň učiteľov

28. Mar 2023 14:07
Aj tento rok si 28. marca o 9:00 hod. v priestoroch KaSS v Prievidzi 20 učiteľov…

Pracovné trhy 2023

28. Mar 2023 9:23
Kontaktné centrum Prievidza v rámci projektu Podpora zamestnateľnosti v regióne…

30-roční seniori v Necpaloch

27. Mar 2023 13:10
SLÁVNOSTNÁ ČLENSKÁ SCHÔDZA PRI PRÍLEŽITOSTI 30. VÝROČIA VZNIKU KLUBU DÔCHODCOV.