20. Mar 2013 12:20

Prievidzskí basketbalisti uspeli aj v Srbsku

V termíne 14.-17. marca2013 sa družstvo kadetov a mladších žiakov zúčastnilo turnaja v srbskom Valjeve, Kosjeriči a Odžaci.

Družstvo kadetov BC Prievidza mládež odohralo štyri prípravné zápasy v srbskom Valjeve na druhom ročníku Juniorského turnaja Luka Stančic, ktorý vznikol ako uzatvorený turnaj prestížnych, navzájom spolupracujúcich klubov, ako sú KK Vojvodina, BC Lucento Alikante, KK Split, KK Metalac, KK Partizan mts, KK Union Olimpija, KK Cedevita, KK Bosna.

Počas dvoch dní na základe partnerskej spolupráce miest a basketbalových klubov Prievidze a Valjeva odohralo družstvo kadetov 4 ťažké priateľské zápasy, z ktorých dokázali v troch vyhrať.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ UNION OLIMPIJA LJUBLJANA 82:102
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK STUDENT 014 VALJEVO 90:87
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK SPLIT 70:65
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK METALAC VALJEVO 68:61

Ďalšiu časť prípravy kadeti absolvovali na turnaji, ktorý sa podarilo zorganizovať vedeniu mesta Odžiac a miestnemu basketbalovému klubu. S úžasom sme boli svedkami toho, ako sa dá v skromných podmienkach a za pomerne krátky čas (5 dní, kedy sa začali rokovania o možnom turnaji) usporiadať kvalitný basketbalový turnaj. Svojim celkovým víťazstvom v turnaji potvrdili kadeti kvalitu družstva a nesmierne vôľové vlastnosti práve v okamihu, keď sa začala prejavovať únava na našich hráčoch. Tu sú výsledky druhého turnaja.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ ZRENJANIN 72:68
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ OSIJEK 80:74

Družstvo mladších žiakov sa zúčastnilo turnaja a prípravného zápasu v Srbsku v mestách Kosjerič a Odzeči. V meste Kosjerič odohrali prípravný zápas proti domácemu družstvu a následne v druhom dni sa v tom istom meste zúčastnili turnaja štyroch družstiev za účasti KK Crknosa&Kosjerič, BC Prievidza Mládež, KK Metalac Valjevo a KK Student Valjevo, kde na turnaji obsadili konečné štvrté miesto.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK CRNKOSA KOSJERIČ 43:58
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK METALAC VALJEVO 38:55
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK STUDENT VALJEVO 48:68

V meste Odžiac odohrali mladší žiaci ešte jeden zápas proti KK Radnički Ratkovo. Pre nich s najpriaznivejším výsledkom, ale herne sa aj v tomto zápase trápili a nakoniec sa zo Srbskom rozlúčili ďalšou prehrou.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ KK RADNIČKI RATKOVO 44:48

Úprimne ďakujeme sponzorom a osobitne vedeniu mesta Prievidza, že vďaka ich pomoci sa mohli tieto mládežnícke družstvá zúčastniť turnajov v Srbsku a rodičia hradili za účasť svojich detí len symbolickú sumu.

Text: Ľuboš Jelačič

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.