29. Jun 2015 6:49

Prievidzské námestie obsadili športovci

Námestie slobody sa stalo po druhýkráť dejiskom Dňa športu, ktoré organizovalo Mesto Prievidza, CVČ Spektrum a Fórum detí a mládeže. Priamo na námestí si vytvorili svoje športoviská prievidzskí futbalisti, basketbalisti, volejbalisti, zápasníci, korfbalisti, karatisti, florbalisti, športové gymnastky, modelári, šachisti, či vyznávači netradičných športov. Kluby prítomným divákom predviedli ukážky súbojov, techník, zostáv, prezentovali svoje úspechy či históriu klubu.

Vyskúšali si športy
Na Námestie slobody zavítali aj žiaci z viacerých prievidzských základných škôl. Mnohí z nich ani netušili, koľko je v Prievidzi športových klubov a aké skvelé úspechy dosahujú.
„Najviac sa mi páčili ukážky karate. Zahádzal som si aj na kôš, či zastrieľal do florbalovej brány. Asi najviac ma však zaujalo zápasenie, možno si tento šport pôjdem zatrénovať aj do klubu,“ povedal 10-ročný Jakub. Jeho rovesník Peter rovnako vyskúšal viacero športov. „Zahral som si futbal, basketbal, ringo, volejbal. Je to super deň, takéto akcie by mohli bývať častejšie.“

Podpora športu

Diváci mali možnosť vidieť v akcii aj medailistov z vrcholných medzinárodných podujatí, reprezentantov Slovenska či republikových šampiónov.
„Cieľom akcie bolo podporiť rozvoj mládežníckeho športu, spropagovať mládežnícky šport medzi deťmi, mládežou, ako aj obyvateľmi mesta. Taktiež zapojiť do športovania, aktívneho a zdravého trávenia voľného času viac mladých ľudí a upozorniť na nové -menej známe druhy športov,“ vysvetlila Božena Gatialová, riaditeľka Centra voľného času Spektrum Prievidza.

Otvorené dvere

Zástupcovia jednotlivých klubov sa snažili na námestí zapojiť do športovania čo najviac mládežníkov. Aktívni boli v tomto smere aj zápasníci, ktorí si priviezli na námestie žinenku.
„Chceli sme mladým ľuďom ukázať, o čom je zápasenie, ako sa zápasí, ale aj to, aké úspechy naši mladí borci dosahujú. Náš klub patrí medzi top zápasnícke kluby na Slovensku, snažíme sa u nás vychovávať dobrých zodpovedných športovcov. Sme solídna partia, radi medzi sebou privítame aj nových členov. U nás má každý dvere otvorené,“ uviedol Vladimír Laco, predseda chlapčenského Zápasníckeho klubu Baník Prievidza i dievčenského Zápasníckeho klubu Mladosť Prievidza.

Žiakom sa páčilo
Viacero žiakov prievidzských škôl odchádzalo z jednotlivých športových stanovíšť s predsavzatím, že sa prídu pozrieť aj na klubové tréningy. Cieľ podujatia – spopagovať šport či zapojiť do športovania viac prievidzských deti, tak začal naberať reálne kontúry.
„Som rád, že na akciu prišlo množstvo mladých ľudí, žiakov našich škôl, ako aj zástupcov športových klubov. Naši školáci si vyskúšali rôzne športy, videli vystúpenia viacerých klubov a oboznámili sa s ich úspechmi. Verím, že sa im to páčilo a budú v čo najväčšej miere využívať voľný čas zmysluplne na športoviskách. Pretože šport buduje nielen fyzickú stránku, ale aj charakter mladých ľudí. Moje slova môže potvrdiť množstvo súčasných či bývalých športovcov, z ktorých sa aj vďaka športu stali úspešní, cieľavedomí a zodpovední ľudia,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.