5. máj 2014 8:37

Prievidzské mestské dni 2014

Víkend od 15. do 17. mája 2014 patrí Prievidzským mestským dňom, ktoré sa konajú na Námestí slobody. Okrem príležitostného trhu sa môžu obyvatelia a návštevníci mesta Prievidza tešiť aj na Uličku ľudových remesiel a bohatý kultúrny program počas všetkých troch dní.

Novinkou v rámci Uličky ľudových remesiel bude program materských škôl, základných škôl, základných umeleckých škôl a Denných centier mesta Prievidza pod názvom „Malí i veľkí umelci nášho mesta“, ktorý sa bude konať na pódiu vo štvrtok a v piatok od 10.00 h.
Samozrejme, nebudú chýbať ani scénky a dramatizácia zaujímavých historických momentov v podaní Divadla „A“ a Divadla SHANTI pod názvom „História v pohybe“, ktoré ste mohli vidieť a zažiť už minulý rok. V časovom rozpätí 10.00 – 12.00 h budú prebiehať hrané scénky priamo medzi návštevníkmi a dokreslia historické pozadie trhov a rôznych zaujímavých udalostí mesta Prievidza. Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Na príležitostnom trhu očakávame nielen domácich návštevníkov, ale aj zahraničných hostí z partnerských miest mesta Prievidza, ktorí budú mať možnosť pozrieť si výrobky mnohých umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia o zachovanie remesla svojich predkov pre ďalšie generácie. Popri umeleckých remeslách mesto opäť vytvorilo priestor aj pre predajcov iného tovaru a služieb.

Na dotvorenie správnej atmosféry je pripravený bohatý kultúrny program, ktorý začne v piatok o 16.30 h Slávnostným otvorením Prievidzských mestských dní 2014, pokračovať bude divadelnou inscenáciou Svätopluk a Slovanské bohyne v znamení troch prútov, uvedené pri výročí 1120 rokov od úmrtia kniežaťa Svätopluka a nasledovať bude bohatý hudobný program s Akordeonikou, SZUŠ Xoana, víťazmi speváckych súťaží hornej Nitry, TS Fantastic a na záver nás čaká piatková zábava s hudobnou skupinou Forever Music Band, ktorá potrvá až do jednej hodiny v noci.
Sobotný program začínajú „Malí i veľkí umelci nášho mesta“, ďalej vystúpi DFS Malý Vtáčnik s hosťom DFS Radosť B. Bystrica, Divadlo NAtraKY s ich Rozprávkami z mlyna. V priebehu dňa sa môžete tešiť aj na hudobné skupiny Country Limit Club, Close Harmony Friends, Golem, Elán Tribute a večer zavŕšime Oldies Disco DJ Haliena do jednej hodiny v noci. Samozrejme, nebude chýbať občerstvenie, otvorené do neskorých nočných hodín!

V rámci Prievidzských mestských dní 2014 organizuje Art galéria (kino Baník), Kultúrne a spoločenské strediskomv Prievidzi a Mesto Prievidza výstavu in memoriam z tvorby prievidzského rodáka, akademického maliara, grafika a fotografa, autora Pamätníka SNP na Banskej, sgrafít na Sídlisku Píly a ďalších výtvarných diel pod názvom Alfa a omega Pavla Bleya. Vernisáž sa bude konať dňa 16. mája 2014 o 17.00 h v Art galérii (kino Baník) a potrvá do 8. júna 2014.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.