12. Sep 2013 5:19

Prievidžania triumfovali na domácom medzinárodnom turnaji

V prievidzskej športovej hale sa odohral medzinárodný basketbalový turnaj juniorov. Štartovalo na ňom šesť družstiev. Punc medzinárodného podujatia dodala turnaju účasť KK Metalac Vajlevo, srbského družstva z partnerského mesta Prievidze. Mnohí vopred favorizovali za víťaza turnaja práve Srbov, no tí prišli na turnaj s mladšími hráčmi, a tak si vybojovali len piatu priečku.

Prvenstvo na turnaji obhájili na radosť divákov domáci basketbalisti, ktorí hrali v zložení: Marek Mäsiar, Samuel Hupka, Jakub Pasovský, Lukáš Tkáč, Radovan Struhár, Eduard Kmeť, Peter Sumer, Adam Toráč, Dávid Martinka, Dávid Harbut, Samuel Papranec, Marek Farkaš a Filip Halmeš.

Skvelá príprava
Hornonitrania vyhrali štyri z piatich zápasov. Rovnakú konečnú bilanciu mali aj Žilinčania a Košičania, no v prospech Prievidze vyznelo lepšie skóre zo vzájomných duelov.
„Po letnej príprave to boli naše prvé zápasy. Odohrali sme ich veľmi zdarne, zohratosť družstva sa už začala prejavovať. Bola to skvelá príprava na blížiacu sa sezónu, v ktorej máme opäť vysoké ambície,“ prezradil Ľuboš Jelačič, tréner juniorov BC Prievidza mládež.
Marek Mäsiar z Prievidze si svojimi výkonmi vypýtal miestenku v All stars turnaja. Najlepšiu päťku ďalej tvorili: Maroš Minárik (MBK Handlová), Richard Krajňák (BK Esprit Slovbet Košice), Róbert Rožánek (Academic ŽU Žilina) a Pavle Badovinac (KK Metalac Valjevo). Najlepším strelcom podujatia bol Žilinčan Róbert Rožánek s priemerom takmer 34 bodov na zápas. Najlepšiu mušku pri premieňaní trestných hodov mal Jovan Beljič z KK Metalac Valjevo.

Vysoká kvalita
Ceny pre najlepších na záverečnom vyhodnotení odovzdali primátorka Prievidze Katarína Macháčková, predseda komisie športu v Prievidzi Branislav Bucák a Daniela Kmeťová, manželka Jozefa Kmeťa, dlhoročného trénera mládeže, na počesť ktorého sa turnaj organizoval. „Turnaj si každoročne udržuje vysokú kvalitu. Poďakovanie za to patrí najmä organizátorom, ktorí opäť pripravili mladým hráčom zo Slovenska a Srbska výbornú previerku pre začiatkom nového súťažného ročníka. Osobne verím, že mladí Prievidžania budú pokračovať v kvalitných výkonoch aj v priebehu súťažného ročníka, potvrdia svoj potenciál a opäť potešia fanúšikov basketbalu na konci sezóny hodnotným úspechom,“ dodal predseda komisie športu Branislav Bucák.


PORADIE DODO CUP 2013
1. BC Prievidza mládež, 2. BK Esprit Slovbet Košice, 3. Academic ŽU Žilina, 4. MBK Handlová, 5. KK Metalac Valjevo, 6. MŠK BK Žiar nad Hronom

Foto: Ivan Valko

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.