16. Dec 2018 15:23

Prievidžania darovali charite viac ako dve tony tovaru

Tesco v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska a ďalšími partnermi pripravilo od 22. do 24. novembra 2018 v poradí už šiestu Potravinovú zbierku. Zbierku podporili darcovia a dobrovoľníci aj v Prievidzi, a pre prievidzskú Charitu - dom sv. Vincenta vyzbierali spolu 2,3 tony tovaru v hodnote 4663,94 eur.

V prievidzskom hypermarkete Tesco nakupujúci darovali tovar spolu v hodnote 4663,94 eur. Hmotnosť darovaného tovaru bola za tri dni zbierky spolu 2398,3 kilogramu. Trvanlivé potraviny a hygienické potreby vyzbierané v Prievidzi boli poskytnuté priamo do prievidzskej Charity – domu sv. Vincenta, ktorá ich bude využívať pri poskytovaní sociálnych služieb a distribuovať svojim klientom.

„Ďakujeme v prvom rade všetkým dobrovoľníkom, ktorí v obchode prijímali potravinové dary. Je to dôležitá služba, a pomoc dobrovoľníkov je pre úspech zbierky nenahraditeľná. Ďakujeme tiež našim darcom, ktorí svojim nákupom do zbierky prispeli a podporili tým našu činnosť. V neposlednom rade ďakujeme zamestnancom Tesca a organizátorom, ktorí zbierku plne podporovali a vytvárali pre jej realizáciu čo najlepšie zázemie,“ hovorí Vladimír Pavlíček, predseda správnej rady Charity – domu sv. Vincenta.

Tesco zbierku podporí aj poskytnutím financií vo výške 20 % z celkovej hodnoty darovaného tovaru pre každú z charitatívnych organizácii, ktoré sa zapoja. Zároveň prispeje aj partner Unilever v rámci programu sociálneho marketingu sumou tri eurocenty za každý predaný Unilever výrobok.

Alojz Vlčko

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.