20. Apr 2017 8:22

Prievidza privítala mladých bubeníkov z celého Slovenska

V Základnej umeleckej škole Ladislava Stančeka v Prievidzi sa ani v deň pred veľkonočnými prázdninami nezaháľalo. V stredu 12. apríla 2017 škola organizovala druhý ročník súťaže v hre na bicích nástrojoch Boráková Prievidza. Súťaž nesie meno prievidzského rodáka erudovaného hudobníka, hudobného pedagóga a zakladateľa oddelenia bicích nástrojov v Prievidzi Jozefa Boráka.

Súťaže sa zúčastnilo v štyroch vekových kategóriách 35 žiakov zo štrnástich ZUŠ z celého Slovenska. Súťažilo sa v troch disciplínach: v hre na malý bubon a biciu súpravu, v hre na melodický bicí nástroj a v hre v súbore. Výkony súťažiacich posudzovala trojčlenná odborná porota v zložení: Mgr. Peter Solárik /pedagóg Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici/, MgA. Zuzana Mečarová /pedagóg Konzervatória v Žiline/ a prievidzský rodák MgA. Miroslav Greman /pedagóg Konzervatória v Košiciach/.

Svojimi výkonmi prekvapila Paulína Minichová zo ZUŠ v Novákoch, ktorá ako jediná zo súťažiacich obsadila vo svojej kategórii prvé miesto v dvoch súťažných disciplínach. Výbornými výsledkami sa prezentovali aj prievidzskí žiaci. V zlatom pásme sa umiestnili piati a prvé miesto v zlatom pásme obsadil Martin Zajac a súbor Subina.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…