24. Sep 2015 6:14

Predpremiéra: Radošinské naivné divadlo - Zmiešaná štvorhra

17. november 2015/ DK Prievidza

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám spolu s Radošinským naivným divadlom prinášajú exluzívnu predpremiéru divadelnej inscenácie Zmiešaná štvorhra, ktorú si už v utorok, 17. novembra 2015 o 19.00 h môžete pozrieť na divadelných doskách Domu kultúry v Prievidzi!

Po storočnom historickom dobovom výlete do Radošiny a blízkeho slovenského okolia, ktorý bol obsahom dvoch predchádzajúcich hier (Polooblačno a Sčista-jasna), autora Stanislava Štepku oslovila naša prítomnosť so všetkým, čo terajší život prináša!
V komediálnej inscenácii, ktorú Stanislav Štepka nazval Zmiešaná štvorhra, skúmajú typickými výrazovými prostriedkami Radošinského naivného divadla, teda humorom, satirou a vtipným herecko-režijným stvárnením, momentálny stav či kvalitu súčasného slovenského života, mieru nášho úsilia a najmä hľadania ľudského šťastia.
V čom je zmysel ľudského šťastia? V zabezpečenom živote a v pekných veciach? Vo fungujúcich medziľudských vzťahoch? V krásnom snívaní? Autor a divadlo sa podujali na dvadsaťštyrihodinový, možno až indiskrétny výskum a pohľad do života dvoch úplne odlišných slovenských rodín, a takto chcú podať čo najkonkrétnejšiu správu o trpko-smiešnych účastníkoch tejto dedinsko-mestskej ľudskej zápasovej štvorhry či hry, v ktorej sa tak trochu nepriamo zápasí o zmysel ľudského šťastia. Hru Zmiešaná štvorhra v Radošinskom naivnom divadle režíruje režisér Ondrej Spišák v dramaturgii Dariny Abrahámovej, bude v nej účinkovať skoro celý súčasný súbor.
Vstupné: 15,00 € a vstupenky sú už v predaji v pokladni DK Prievidza!

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…