4. Nov 2014 6:53

Prebaľovací pult

Mesto Prievidza zriadilo prvý mestský prebaľovací pult priamo v centre mesta. Využiť ho môžu mamičky s deťmi bezplatne.

Viaceré mamičky sa na nás obrátili s požiadavkou, že im chýbajú v Prievidzi prebaľovacie pulty. V obchodných centrách, síce sú, ale v ich prípade ide skôr o okrajové časti mesta. Táto myšlienka nás oslovila, a tak sme hľadali riešenia, ako vyjsť mamičkám v ústrety,“ opísala dôvody primátorka mesta Katarína Macháčková.

Prebaľovací pult sa nachádza priamo v centre mesta na Námestí slobody č.16 v priestoroch toaliet, ktoré sú situované v budove mestského úradu. Prevádzková doba pultu je pondelok až piatok od 8.00 h do 18.00 h. Prevádzkovateľom prebaľovacieho pultu je mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza, spol. s.r.o. Súčasťou pultu je všetko, čo rodič pri prebaľovaní dieťaťa potrebuje.

Zamestnanec zodpovedný za čistotu a poriadok týchto priestorov sa o tejto novej službe vyjadril tkto „som milo prekvapený, že už od prvého dňa je tento pultík mladými rodičmi dosť využívaný. Výhodou týchto toaliet je čistota, poriadok a predovšetkým aj bezbariérový prístup, čo je pre kočíky nevyhnutné.“

V prípade, že prvý prebaľovací pult bude z dlhodobejšieho pohľadu využívaný, sme pripravený zriadiť aj ďalšie pulty a to najmä v blízkosti centrálnych detských ihrísk,“ uzavrela primátorka.

RTV Prievidza:

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.