7. máj 2024 9:50

Pre bombovú hrozbu zrušili vyučovanie na všetkých ZŠ v Prievidzi

Aktuálne sú evakuované všetky základné školy v meste Prievidza. Všetky deti sú v bezpečí a v náhradných priestoroch. Riaditelia boli upozornení, aby rodičov pripravili na možné riaditeľské voľno aj 09.05.2024, z dôvodu kontroly bezpečnosti budov Políciou Slovenskej republiky.

Prievidza 7. mája (TASR) – Vyučovanie pre údajnú bombovú hrozbu v utorok zrušili na všetkých základných školách (ZŠ) v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Deti presunuli vyučujúci do blízkych náhradných priestorov, z ktorých si po ne prídu rodičia. Pre TASR to uviedla vedúca kancelárie primátorky mesta Diana Šurkalová Dušeková.
Vyučovanie tak zrušili na ZŠ s Materskou školou (MŠ) Malonecpalská, ZŠ s MŠ P. Dobšinského, ZŠ S. Chalupku, ZŠ Rastislavova, ZŠ na Ulici energetikov a ZŠ Mariánska, konkretizovala Šurkalová Dušeková.
Pre dážď deti podľa nej presunuli do náhradných priestorov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti škôl a vyučujúci volajú rodičom, aby si po ne prišli. Keďže polícia mesto informovala, že prehliadka budov potrvá dlhšie, riaditelia vyučovanie na utorok zrušili a udelili žiakom riaditeľské voľno.
Policajti informovali, že bomby v utorok ráno nahlásili na školách v Bratislavskom, Trnavskom, Žilinskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Oznámenia preverujú v priestoroch viacerých škôl. Bližšie informácie polícia poskytne, len čo to situácia umožní.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…