11. Oct 2010 13:37

Pomoc formou materiálnej podpory

Dievčatá Mária Zifčáková a Lucia Borončová pomohli Prievidzi už 30. augusta 2010, keď odovzdali mestu čistiace prostriedky a ďalšie veci potrebné v oblastiach postihnutých záplavami. Dnes, 11. 10. 2010 sa do nášho mesta vrátili a mali so sebou dezinfekčné prostriedky, školské potreby, metly a lopaty, ktoré pomôžu ľuďom pri odstraňovaní následkov povodní. Bratislavčanky Mária Zifčáková a Lucia Borončová krátko po povodniach vyhlásili materiálnu zbierku na Mestskom úrade v Holíči a aj za pomoci darcov z Bratislavy dokázali zozbierať značné množstvo materiálnych vecí, ktoré sa rozhodli distribuovať do oblastí najviac postihnutých záplavami.

Vrecia s hmotnou pomocou, ktoré budú použité na pomoc hlavne sociálne slabším vrstvám obyvateľstva postihnutých povodňou, odovzdali viceprimátorovi Milanovi Dérerovi. Dobročinná cesta Márie a Lucie pokračovala do obce Ráztočno a mesta Handlová, kde občania požiadali aj o oblečenie, deky a ďalšie dôležité veci.

Dievčatá začali s touto charitatívnou činnosťou ako súkromné osoby a kvôli lepšej komunikácii so sponzormi sa rozhodli vytvoriť aj občianske združenie. Práve v týchto dňoch čakajú na oficiálne osvedčenie o založení ich nového združenia SMILE 4U, ktoré bude pôsobiť ako charitatívna organizácia na pomoc ľuďom v núdzi.

Ďalšie aktuality

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE

23. máj 2024 9:14
Moderné gymnastky na Majstrovstvách Slovenska. Minulý týždeň sa konali…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

21. máj 2024 15:01
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 24.5.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto chce rekonštruovať bazén mestskej plavárne

21. máj 2024 9:28
Na základe ukončeného verejného obstarávanie samospráva uzatvorila zmluvu na…