11. Oct 2010 13:37

Pomoc formou materiálnej podpory

Dievčatá Mária Zifčáková a Lucia Borončová pomohli Prievidzi už 30. augusta 2010, keď odovzdali mestu čistiace prostriedky a ďalšie veci potrebné v oblastiach postihnutých záplavami. Dnes, 11. 10. 2010 sa do nášho mesta vrátili a mali so sebou dezinfekčné prostriedky, školské potreby, metly a lopaty, ktoré pomôžu ľuďom pri odstraňovaní následkov povodní. Bratislavčanky Mária Zifčáková a Lucia Borončová krátko po povodniach vyhlásili materiálnu zbierku na Mestskom úrade v Holíči a aj za pomoci darcov z Bratislavy dokázali zozbierať značné množstvo materiálnych vecí, ktoré sa rozhodli distribuovať do oblastí najviac postihnutých záplavami.

Vrecia s hmotnou pomocou, ktoré budú použité na pomoc hlavne sociálne slabším vrstvám obyvateľstva postihnutých povodňou, odovzdali viceprimátorovi Milanovi Dérerovi. Dobročinná cesta Márie a Lucie pokračovala do obce Ráztočno a mesta Handlová, kde občania požiadali aj o oblečenie, deky a ďalšie dôležité veci.

Dievčatá začali s touto charitatívnou činnosťou ako súkromné osoby a kvôli lepšej komunikácii so sponzormi sa rozhodli vytvoriť aj občianske združenie. Práve v týchto dňoch čakajú na oficiálne osvedčenie o založení ich nového združenia SMILE 4U, ktoré bude pôsobiť ako charitatívna organizácia na pomoc ľuďom v núdzi.

Ďalšie aktuality

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 1/2023 o…

20. Mar 2023 14:55
Číslo: 01/2023 Prílohy: VZN…

Pri príležitosti Svetového dňa vody otestujeme vašu vodu zo…

20. Mar 2023 9:20
22. marca si pripomíname Svetový deň vody, ktorý sa oslavuje od roku 1992, kedy ho…

Veľkonočné oslavy v Prievidzi

20. Mar 2023 8:25
Mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili pre…