10. Dec 2018 13:01

Patrik Jankeje - Majster Slovenska v športovej gymnastike

Chlapci z Gymnastického klubu Elán Prievidza získali na Majstrovstvách Slovenska a memoriáli Ladislava Kornoša štyri prvenstvá.

Prvý decembrový víkend sa konali majstrovstvá Slovenska a memoriál Ladislava Kornoša v športovej gymnastike v novom športovom centre X-Bionic sphere Šamorín. Na domácom šampionáte sa predstavili mladí gymnasti z Gymnastického klubu Elán.
V kategórii najmladších žiakov, kde sa predstavilo 28 pretekárov sa majstrom Slovenska stal Patrik Jankeje z GK Elán. Druhé miesto obsadil jeho oddielový kolega Michal Bartolen. Ostatní chlapci Alex Miko 5.miesto, Sebastian Leporis 7.miesto, Adam Dado 11.miesto.
V kategórii mladších žiakov sa predstavili dvaja pretekári z GK Elán. Viktor Hutár obsadil 11.miesto a Adam Smaho obsadil 12.miesto.

Zároveň prebiehala aj súťaž o memoriál Ladislava Kornoša kde chlapci súťažili v ročníkoch narodenia.
V ročníku 2009 : Patrik Jankeje 1.miesto
Adam Dado 4.miesto
V ročníku 2010 : Michal Bartolen 1.miesto
Alex Miko 4.miesto
V ročníku 2011 : Sebastian Leporis 1.miesto

Najstarší pretekári Viktor Hutár,Adam Smaho a Patrik Jankeje sa o dva týždne zúčastnia v Prešove posledných pretekov tejto sezóny.

V ten istý víkend boli na rovnakej súťaži aj dievčatá z klubu v Nových Zámkoch. V kategórii najmladších žiačok Tamara Ugróczy obsadila 11.miesto a získala I.výkonnostnú triedu.
V kategórii mladšie žiačky Emília Bohňová obsadila 20.miesto a Lucia Kráľová 28.miesto / obe získali II.výkonnosntú triedu/.

V kategórii starších žiačok : 4.miesto Kristína Drabantová, ktorú od medailového miesta delilo len 0,134 b. a získala I.VT/ , 10.miesto Michaela Mikušová / získala II.VT/ , 13.miesto Naďa Bellová, 14.miesto Nikola Čižnárová a 15.miesto Aneta Bartošová / dievčatá získali III.VT/.

GK mal zastúpenie aj v kategórii junioriek, kde Vanesa Neuročná mala najvyššiu obtiažnosť na prostných a v celkovom hodnotení si vybojovala medailové 3.miesto.

Dievčatám i chlapcom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu nášho klubu i mesta. Trénovali a pripravovali sa na preteky pod vedením svojich trénerov Šimoňák, Bohňa M., Bohňová, Prágerová, Strmenská. Poďakovanie patrí aj mestu Prievidza a rodičom našich športovcov za celoročnú podporu v tréningovom procese a možnosti zúčastňovať sa pretekov a tiež organizovania pretekov pre gymnastov a gymnastky Slovenska. Všetkým želáme veľa síl a úspechov do novej sezóny, ktorá začne hneď po Vianočných sviatkoch.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…