17. Jun 2013 19:48

Päť majstrovských titulov zásluhou FKŠ do Prievidze

V Martine sa konali majstrovstvá Slovenska v karate, na ktorých bojovala o medaily desiatka pretekárov z KK Prievidza FKŠ. Po kvalitných výkonoch získali dvanásť medailí.

„Naši pretekári potvrdili už na predchádzajúcich súťažiach, že patria právom medzi favoritov a že budú na šampionáte bojovať o medaily. S ich výkonom na majstrovstvách Slovenska som spokojný,“ prezradil tréner a šéf KK Prievidza FKŠ Miroslav Šenk. Niet sa mu čo čudovať, veď jeho zverenci si na majstrovstvách Slovenska vybojovali celkovo dvanásť medailí – päť zlatých, päť strieborných a dve bronzové.

„Najviac potešil svojím výkonom Lukáš Martiš, ktorý jednoznačne porazil súperov v kata i v kobudo a stal sa dvojnásobným majstrom Slovenska. Medzi ženami sa darilo Dominike Šalamonovej, ktorá v kata i v kobudo obsadila druhé miesto a získala nomináciu na majstrovstvá sveta do Bukurešti. Dve medaily získali aj Barbora Novotná, ktorá vyhrala kata a v kumite skončila na druhom mieste, a Kristína Huová. Tá získala v kumite zlatú medailu a v kata bronz. Príjemne prekvapil Marek Pavlák, ktorý napriek prechodu do vyššej kategórie bez zaváhania porazil všetkých súperov a vybojoval titul majstra Slovenska v kumite. Má obrovskú šancu reprezentovať na majstrovstvách sveta v karate. Pochvalu si však zaslúžia všetci naši pretekári. Poďakovanie patrí aj všetkým sponzorom a hlavne mestu Prievidza za podporu, ktorú nám dáva,“ dodal Miroslav Šenk.

Branislav Bucák

Medaily Prievidžanov na M-SR:
– Lukáš Martiš – 2 zlaté
– Kristina Huová – 1 zlatá, 1 bronzová
– Barbora Novotná – 1 zlatá, 1 strieborná
– Dominika Šalamonová – 2 strieborné
– Marek Pavlák – 1 zlatá
– Martin Svitok – 1 strieborná
– Lukrécia Lachká – 1 bronzová
– Veronika Martišova – 1 strieborná

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.