17. Sep 2020 12:52

Parkujte bezpečne a pohodlne aj v centre Prievidze

Od roku 2018 môžu obyvatelia aj návštevníci mesta využívať na platbu za parkovanie mobilnú aplikáciu ParkDots. Tá v čase pandémie prináša bezpečné riešenie, pri ktorom sa vyhnete manipulácii s hotovosťou a kontaktu s parkovacím automatom. V týchto dňoch bola možnosť platby prostredníctvom aplikácie ParkDots zavedená aj na parkovisku na ulici A. Hlinku.

Vďaka mobilnej aplikácii ParkoDots prichádza v prievidzskom systéme parkovania ďalšia novinka. Spúšťa sa tzv. parkomat v mobile. Ide o možnosť online platby prostredníctvom mobilu za parkovanie na uzavretom, závorovom parkovisku na ulici A. Hlinku v centre mesta.

Parkovisko na Ul. A. Hlinku sa nachádza v centre mesta v bezprostrednej blízkosti obchodných domov Vtáčnik, Prior a mnohých inštitúcií. Na rozlohe 1 000 m² je k dispozícii až 60 parkovacích miest. Kvôli týmto dvom premenným je často využívaným miestom na parkovanie. Mesto Prievidza sa z tohto dôvodu rozhodlo priniesť inovatívne riešenie v podobe rozšírenia funkcií aplikácie ParkDots.

„Klasický parkomat neprináša vždy bezproblémový a bezpečný proces platby. Chýbajúca hotovosť, parkomat bez možnosti platby kartou, komplikovaná obsluha parkomatu, manipulácia s peniazmi a kontakt s parkomatom predstavujú riziká a komplikácie. Do popredia sa v súčasnosti dostáva aj téma ochrany zdravia a bezpečnosti. Práve vďaka využívaniu aplikácie môžete dodržiavať bezpečný odstup a minimalizovať riziko. Medzi hlavné výhody, ktoré parkomat v mobile prinesie aj vodičom v Prievidzi patrí pohodlie, bezpečnosť, úspora času a bezproblémový odchod z parkoviska. Platba mobilnou aplikáciou je navyše eco-friendly alternatívou ku klasickému lístočkovému parkomatu. S ParkDots minimalizujete počet parkovacích lístkov a nezaťažujete životné prostredie“, priblížil Roman Bartoš vedúci strediska miestnych komunikácií a správy parkovísk.

Ako zaplatiť cez aplikáciu na parkovisku Ul. A. Hlinku?
Vodič klasicky vstupuje na závorové parkovisko, vezme si parkovací lístok a zaparkuje. Po návrate k autu naskenuje svoj lístok prostredníctvom aplikácie, potvrdí úhradu a opúšťa priestory parkoviska. Pre rýchlu a pohodlnú manipuláciu je možné platobnú kartu registrovať. Údaje sú bezpečne uložené na strane banky a pri ďalšom parkovaní budú hneď k dispozícii.

O aplikácii
Mobilnú aplikáciu ParkDots za roky jej fungovania v meste Prievidza pozná a využíva mnoho vodičov. Ponúka jednoduchý a rýchly spôsob platby parkovného priamo z mobilu. Bez hotovosti a potreby fyzického parkovacieho lístka. Virtuálny parkovací lístok získa používateľ aplikácie hneď po zaplatení a má ho bezpečne uschovaný vo svojom telefóne. Pred uplynutím doby platnosti parkovacieho lístka je vodič upozornený a parkovné je možné bez problémov predĺžiť. Na závorovom parkovisku je prvých 10 minút parkovania zadarmo a následne každá začatá hodina je spoplatnená sumou 0,70 €. Ďalšie hodiny sú spoplatnené bežnou sadzbou.

Aplikácia ParkDots pochádza z dielne IT spoločnosti PosAm, ktorá patrí do skupiny Deutsche Telekom. Kľúčovými prvkami tohto smart riešenia pre parkovanie je mobilná aplikácia pre používateľov a centrálny riadiaci systém pre mestá. Ten môže byť doplnený o monitorovacie senzory vo vozovke, mobilnú aplikáciu na kontrolu parkovania, kontrolné autíčko s možnosťou skenovania EČV a ďalšie iné.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre oba operačné systémy Android aj iOS. Viac informácií nájdete na www.parkdots.com.

Ďalšie aktuality

Oznam o prerušení dodávky tepla TÚV a ÚK

6. Dec 2023 12:18
PTH, a.s. týmto oznamuje svojim odberateľom tepla, že z dôvodu odstránenia havárie…

Zrušenie zasadnutia VVO č. I

6. Dec 2023 11:09
Oznamujeme verejnosti, že zajtra t.j. vo štvrtok 7.12.2023 sa neuskutoční…

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…