18. Jul 2013 7:32

Oslavy zlatých svadieb

Primátorka mesta v sobotu 13. júla 2013 prijala v obradnej sieni štyri manželské páry, ktoré si v mesiacoch jún a júl pripomenuli 50. výročie uzatvorenia manželstva.

8. jún si za svoj svadobný deň vybrali hneď dva manželské páry – Oľga a František Škultétiovci a Anna a Miloslav Váňovci a o dva týždne neskôr, 22. júna si svoje áno povedali Jana a Milan Čičmancovci. Manželom Emílii a Jozefovi Wohlandovcom svadobné zvony zazneli 6. júla .

Vo svojom príhovore okrem iného povedala : „Päťdesiat rokov v manželstve je päťdesiatkrát 365 spoločných dní, so všetkým, čo k tomu patrí; nádeje a sklamania, radosť i smútok.

Päťdesiat rokov spoločného života znamená 18 980 dní spolužitia, kde láska, radosť a šťastie sa násobia a kde sú smútok a bolesť znesiteľnejšie, pretože sa delia medzi dvoch milujúcich sa ľudí. Keď si predstavím, ako je niekedy ťažké prežiť týždeň s priateľmi bez toho, aby dochádzalo k nejakým nezhodám, žiada sa mi povedať, že vybudovať takýto pevný zväzok je naozaj obdivuhodné ! Prirodzene, že takéto spolužitie nie je len stála cesta rajom; nie je možné, aby sa obišlo bez jaziev a výmeny názorov, ale vaša láska tým nijako neutrpela. Mali ste totiž jeden druhého. . . „
Poďakovala im za príkladný život i za dlhoročnú poctivú a obetavú prácu pre svojich blízkych i naše mesto. Zaželala im, aby si spoločne ešte veľa rokov užívali slnečnú jeseň života obklopení tými, ktorým venovali svoju lásku a ktorí im ju dnes vracajú. . .

„ Ste ako dva stromy, čo zrástli spolu a vytvorili mohutný kmeň, silný. A my všetci sme radi a sme Vám nesmierne vďační, že sa o ten kmeň môžeme oprieť a čerpať z neho energiu.
A tak sa my všetci chyťme za ruky, aby sme tento veľký strom, stojaci 5 desaťročí objali a vyjadrili tak našu lásku, poďakovanie… ale aj sľub, že Vás budeme chrániť a starať sa o Vás, pretože Vás máme radi, pretože si to zaslúžite.

Buďte si navzájom oporou a tešte sa z každého dňa, ktorý vám život daruje „.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…