28. máj 2014 5:30

Obnova rezidentských kariet

Od 2. 6. 2014 bude prebiehať obnova rezidentských kariet pre centrálnu mestskú parkovaciu zónu v Prievidzi. O predĺženie rezidentskej karty bude možné požiadať tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch, v priestoroch Turisticko-informačnej kancelárie na Námestí slobody č.4 v Prievidzi.

Obnovenie rezidentskej karty bude komfortné, keďže priestory Turisticko-informačnej kancelárie sa nachádzajú v centre Prievidze, majú bezbariérový prístup a sú klimatizované. Pre vybavenie rezidentskej karty je potrebné so sebou priniesť na nahliadnutie občiansky preukaz a technický preukaz od motorového vozidla. Bližšie informácie sú k dispozícii v prevádzkovom poriadku, ktorý sa nachádza na stránke www.parkovanieprievidza.sk.

Ďalšou možnosťou, ako si obnoviť rezidentskú kartu je opäť aj vyplnenie on-line žiadosti na stránke www.parkovanieprievidza.sk. Cieľom tejto žiadosti je urýchliť postup pri žiadaní karty. O kartu je možné požiadať jednoducho a rýchlo z domu. Mesto Prievidza poskytuje možnosť vybaviť si rezidentskú kartu on-line ako prvé a stále jediné z prevádzkovateľov zónového parkovania na Slovensku. Pri on-line žiadosti je potrebné vyplniť tiež e-mailovú adresu pre spätný kontakt. Pre rýchlejšie vybavenie žiadosti je nevyhnutné označiť možnosť „predĺženie karty“.

Tento rok mestská spoločnosť Technické služby mesta Prievidza s.r.o., ktorá spravuje centrálnu mestskú parkovaciu zónu, zaviedla novinky v podobe softwarových úprav, ktoré urýchlia výdaj rezidentských kariet. Žiadosti rezidentov, ktoré budú doručené do 20.6.2014, budú zaznamenané a tieto rezidentské karty budú pripravené k odberu v Turisticko-informačnej kancelárii do 1.7.2014. Namiesto zasielania informačných listov do schránok obyvateľov, je vylepšením oproti minulým rokom aj oznámenie držiteľom o končiacej platnosti rezidentských kariet v mesiaci júl 2014 vo forme sms správ.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.