23. Feb 2018 8:23

Nový výbeh pre psov

V Prievidzi ešte v závere roka 2017 pribudol nový voľný výbeh pre psov v Čerešňovom sade. Investície do výbehov pre psov pokračovali aj dlho očakávanou výstavbou nového oplotenia existujúceho výbehu na sídlisku Žabník a premiestnením voľného výbehu v lokalite Prepadliská.

V závere roka 2017 bol vytvorený nový voľný výbeh pre psov. Psičkári zo sídliska Kopanice môžu na venčenie psov využívať novú plochu v lokalite takzvaného Čerešňového sadu. „Zo strany obyvateľov je dopyt označených po plochách, na ktorých je povolené vypustiť psíkov z vôdzky. V Čerešňovom sade sme preto investovali do vyčistenia plochy a osadenia tabuliek s označením. Zámerom v tejto lokalite je postupne vybudovať aj oplotený výbeh pre psy na pozemku, ktorý si mesto prenajme od cirkvi,“ hovorí poslankyňa mestského zastupiteľstva Katarína Vráblová.


Obdobný scenár je už realitou na sídlisku Žabník. V tejto lokalite bol označený voľný výbeh pre psy, no chýbalo oplotenie. Samospráva vyhovela psíčkarom a investovala do oplotenia. „Teším sa tomu, že vznikla ďalšia takáto plocha, na ktorej môžu psíčkari venčiť svojich psíkov. Mali sme podnety, že sa psíkov báli deti, ktoré sa hrali na neďalekom ihrisku. Oplotenie teda prispieva zvýšeniu bezpečnosti,“ vysvetľuje poslankyňa Viera Ďurčeková. „Aj tento výbeh ešte plánujeme rozvíjať. Napríklad osadením agility prekážok – podobne ako boli doplnené vo výbehu na Zapotôčkoch,“ dodáva.

RTV Prievidza:

V lokalite Prepadliská samospráva využívala na voľný výbeh súkromné pozemky. Keďže investor na nich realizuje svoj investičný zámer, samospráva premiestnila tabuľky označujúce voľný výbeh pre psy na druhú stranu chodníka na pozemky, ktoré sú vo vlastníctve mesta.

Ďalšie aktuality

YOUNG RUN je tu opäť!

15. Jul 2024 8:47
Najmladšia bežecká akcia v meste prichádza už po štvrtý krát. YOUNG RUN aj v roku…

Kampaň „Do práce na bicykli“ pozná víťazov

15. Jul 2024 8:45
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj…

Odstávka pitnej vody

15. Jul 2024 8:30
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody dnes…