27. Jun 2012 6:03

Námestie slobody prifarbí voľnočasová zóna

Rozšíriť možnosti trávenia voľného času v centre mesta má ambíciu projekt Voľnočasovej zóny na Námestí slobody, ktorý štartuje 1. júla 2012 a potrvá do 31. augusta 2012.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a Ateliér Ars Preuge, o.z. spojili sily a pripravili pre obyvateľov Prievidze netradičné vytrhnutie z letnej letargie. V bočných priestoroch Námestia slobody, ktoré sú čiastočne prekryté zeleňou, pripravujú letnú čitáreň, oddychovú zónu so sedacími vakmi, k dispozícii bude trampolína s hracím tunelom, požičovňa petangu či spoločenských hier. Na nadväzujúcich trávnatých plochách si návštevníci môžu zahrať nielen petang, ale tiež posedieť na deke a piknikovať. Okrem fixných aktivít sú na programe aj aktivity rozvíjajúce občiansku identitu OpenMind in OpenAir, ktoré prinesú návštevníkom letnej čitárne zaujímavých hostí a podnety na zamyslenie ako aj ďalšie sprievodné podujatia.

Aktivity vo verejnom priestore môžu návštevníci využívať podľa aktuálnej nálady, môžu variovať s umiestnením jednotlivých aktivít. Vo voľnočasovej zóne budú návštevníkom k dispozícii dobrovoľníci – koordinátori, ktorí poradia a poskytnú potrebné informácie. Rady dobrovoľníkov stále rozširujeme, stačí sa prihlásiť na atelier.arspreuge@gmail.com.

Cieľom komunitného projektu je nielen oživiť priestor námestia ale vytvoriť zázemie pre stretávanie sa obyvateľov rôznych vekových skupín pri zaujímavých aktivitách, vyvolať u nich aktivitu. Aktivity budú návštevníkom k dispozícii denne od 10.00 do 18.00 h za priaznivého počasia.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange.

Petra Štefániková (KaSS, p.o. mesta Prievidza)
a Veronika Ľahká (Ars Preuge, o.z.)

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.