20. Oct 2015 7:32

Nábor najmenších hokejistov

Už v sobotu 31. októbra 2015 odštartuje Slovenský zväz ľadového hokeja sériu podujatí pod názvom DETI NA HOKEJ. Cieľom tohto projektu je prilákať deti späť na zimné štadióny, zábavnou formou priblížiť hokej najmenším účastníkom aj ich rodičom a vrátiť deťom radosť z pohybu.

Pilotné podujatie sa uskutoční aj na Zimnom štadióne v Prievidzi kde si od 14.oo h budú môcť prísť ochutnať hokej deti z mesta aj blízkeho okolia. Garanciou kvality podujatia je účasť trénera seniorskej reprezentácie ZDENA CÍGERA, ktorý sa bude venovať najmenším, ale dokáže odpovedať aj na otázky zvedavých rodičov. Druhým zaujímavým hosťom podujatia bude VĹČIK GOOOLY, maskot minulých a aj plánovaných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktorý bude predovšetkým dohliadať na úsmevy detských účastníkov.

Slovenský zväz ľadového hokeja okrem dobrej nálady a úsmevu, prinesie všetkým zvedavcom krásne hokejové dresy ako aj ďalšie veci s hokejovou tematikou. V závere podujatia vyžrebuje tréner Zdeno Cíger nových majiteľov 10 hokejových výstrojov, ktoré im budú poskytnuté bezodplatne počas celej doby ich využívania. V prípade ich nevyužitia alebo ukončenia ich používania prepadnú v prospech miestneho hokejového klubu, ktorý ich bude môcť poskytnúť ďalším malým záujemcom o hokej.

Podujatie je určené deťom vo veku 5 – 10 rokov a pre ich rodičov, pre ktorých je pripravených množstvo zábavných aktivít na ľade aj mimo neho. Pre účasť na stanovištiach priamo na ľadovej ploche je potrebné priniesť si akúkoľvek prilbu, zimné rukavice a korčule. Organizátori podujatia však do zásoby pripravili 10 párov malých hokejových korčúľ, aby si čaro ľadovej plochy mohli vyskúšať aj tie deti, ktoré doma korčule nemajú.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.