10. Aug 2018 10:00

Na svete je nová turistická a cyklistická mapa VTÁČNIK – HORNÁ NITRA

V polovici dvoch prázdninových mesiacov pribudla v edícii turistických máp Slovenska spracovaných vo VKÚ Harmanec nová turistická a cyklistická mapa VTÁČNIK HORNÁ NITRA. Mapa je spracovaná v mierke 1 : 50 000 a obsahuje turistické a cyklistické značené trasy nielen v rámci okresu Prievidza, ale pokrýva celé územie horného toku rieky Nitra s pokrytím okresov Bánovce nad Bebravou a Partizánske až po hranicu okresu Topoľčany na juhozápade a mesta Trenčianske Teplice na severozápade. Súčasťou označenia sú časové údaje popisujúce dĺžku turistických i cyklistických trás, informácie o možnostiach zimných športov, označenia historických objektov, kultúrnych, športových či ubytovacích zariadení, informačných centier, kempingov či prírodných zaujímavostiach.


Mapa je opatrená logom FSC (Forest Stewardship Council), čo je medzinárodne uznávaný systém certifikácie, ktorý rieši problémy lesného hospodárstva vo svete. Táto značka je zárukou, že papier, ktorý bol na mapu použitý, pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov, neprispieva k devastácii lesov a pralesov a nepodporuje nelegálnu ťažbu dreva. Zaručuje, že drevo použité na výrobu produktov pochádza z lesov, ktoré sú dobre a zodpovedne obhospodarované podľa prísnych environmentálnych, sociálnych a ekonomických štandardov.
Mapu prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horná Nitra- Bojnice objednalo mesto Prievidza a pre záujemcov je v predaji v Turisticko-informačnej kancelárii mesta Prievidza na Námestí slobody v budove Mestského domu.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…