19. Jun 2015 6:29

Na prievidzskom námestí budú desiatky športovcov

Prievidzské Námestie Slobody po druhýkrát zaplnia športovci. Prezentovať budú svoje kluby, úspechy, i športové umenie.

Mesto Prievidza, CVČ Spektrum a Fórum detí a mládeže organizujú vo štvrtok 25. júna druhý ročník podujatia s názvom Deň športu. Na Námestí slobody sa budú po roku opäť môcť pred širokou verejnosťou, ale aj pred mladými obyvateľmi mesta z materských, základných a stredných škôl odprezentovať rôzne športové kluby pôsobiace na území mesta.
Prítomných divákov čakajú viaceré vystúpenia členov športových klubov na javisku, alebo na Námestí slobody. Kluby taktiež dostali možnosť vytvorenia si vlastného prezentačného stánku s informačnými materiálmi o klube či športe, ale aj stanoviska, kde si budú môcť návštevníci priamo vyskúšať jednotlivé športy,“ uviedla Božena Gatialová, riaditeľka Centra voľného času Spektrum Prievidza.
Zámerom tohto podujatia nie je len samotná prezentácia športových klubov a ich úspechov. „Šport má veľký význam pri rozvoji mladých ľudí. Rozvíja v nich cieľavedomosť, zodpovednosť, vytrvalosť či tímovosť. Vďaka športu a rôznym súťažiam môžu spoznať nielen našu krajinu ale aj svet. Chceme, aby mladí ľudia v meste videli, akých máme šikovných športovcov, aby si prípadne aj sami daný šport vyskúšali, či sa naň prihlásili. Budeme radi, ak bude čo najviac mladých ľudí tráviť voľný čas práve na našich športoviskách,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…