3. Dec 2019 14:18

Na Memoriáli Štefana Gürtlera triumfovalo PSG

Piaty ročník futsalového Memoriálu Štefana Gürtlera priniesol v prievidzskej športovej hale opäť výborné športové zápolenia. Na turnaji, ktorý organizovala prievidzská komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít spolu s Mestskou futsalovou úniou Prievidza, sa predstavilo 12 celkov a 130 hráčov a hráčok. Viacerí z nich aj so skúsenosťami zo zahraničných futbalových angažmánov.

Najskôr sa hralo v dvoch základných skupinách, odkiaľ štyri najlepšie celky postupovali do vyraďovacích bojov. O najväčšie prekvapenie turnaja sa postaral celok 7edma Patrioti, ktorý si zabezpečil účasť vo štvrťfinále až posledným úspešným zápasom v základnej časti, no hneď v prvom súboji vyraďovačky poslal domov víťaza A-skupiny a jedného z favoritov turnaja Fitshop Prievidza. 7edma „hrýzla“ aj v semifinále, no gólom v poslednej sekunde si finálovú účasť vybojoval celok Atletico Novejsa. Boj o celkové prvenstvo však patril „mladým puškám“ z PSG, ktoré triumfovali po druhýkrát na tomto turnaji. Vo finále zvíťazili pomerom 5:1. Za víťazný tím hrali: Adam Krčík, Dávid Krčík, Juraj Jánošík, Tomáš Gunda, Dominik Rolinec, Richard Ludha, Samuel Ludha a Martin Schlossár. Zápas o tretie miesto na memoriáli ovládli hráči JRD Boise Benčatovci, ktorí zdolali tím 7edma Patrioti hladko 9:1.

„Na turnaji sa odohralo celkovo 38 zápasov, viacerým z nich nechýbala solídna kvalita, náboj i pekné futsalové momenty. Verím, že opäť to bola pekná spomienka na Štefana Gürtlera – na niekdajšieho skvelého futbalistu a človeka, ktorý sa pričinil o výstavbu športovísk v našom meste, vrátane športovej haly, v ktorej sa turnaj odohral,“ uviedol Branislav Bucák, hlavný organizátor turnaja.

Na turnaji boli ocenení aj najúspešnejší jednotlivci. Najlepším brankárom sa stal Lukáš Bilas z Atletica Novejsa a najlepším strelcom Dominik Rolinec z PSG. Za zmienku stojí aj družstvo Gürtler tím. Hoci sa mu nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny do vyraďovacieho pavúka, zaujalo iným spôsobom. V tíme nastúpili aj dvaja rodinní príslušníci Štefana Gürtlera, ktorí si priamo svojou účasťou na palubovke prišli zaspomínať na futbalovú legendu, o ktorú sa v minulosti zaujímal i Juventus Turín.

Výsledky 5. ročníka Memoriálu Štefana Gürtlera:

Štvrťfinále: Fithop PD – 7edma Patrioti 0:2, Atletico Novejsa – FK Orion Bánovce 1:0, JRD Benčatovci – Slovan team Priwitz 3:2, PSG – Alko JN club 3:0.
Semifinále: 7edma Patrioti – Atletico Novejsa 1:2, JRD Boise Benčatovci – PSG 0:2.
O 3. miesto: JRD Boise Benčatovci – 7edma Patrioti 9:1.
Finále: PSG – Atletico Novejsa 5:1.

Autor fotografií: Ladislav Szibilla

Ďalšie aktuality

YOUNG RUN je tu opäť!

15. Jul 2024 8:47
Najmladšia bežecká akcia v meste prichádza už po štvrtý krát. YOUNG RUN aj v roku…

Kampaň „Do práce na bicykli“ pozná víťazov

15. Jul 2024 8:45
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj…

Odstávka pitnej vody

15. Jul 2024 8:30
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody dnes…