26. Jun 2018 8:04

Mladí Prievidžania navštívili partnerské mesto v Poľsku

Počas víkendu, v dňoch 8.-9.6. 2018, navštívila sedemčlenná delegácia členov Fóra detí a mládeže mesta Prievidza partnerské mesto Jastrzębie-Zdrój a stretla sa tam s mladými ľuďmi zo základných a stredných škôl.

Delegáciu tvorili piati stredoškoláci, jeden zástupca základných škôl mesta a koordinátorka práce s mládežou Katarína Cifríková z CVČ Prievidza. Cieľom návštevy bolo navzájom sa spoznať, vymeniť si skúsenosti a dohodnúť ďalšiu spoluprácu. Počas dvoch dní nás privítali na radnici, porozprávali sme sa s prezidentkou partnerského mesta, predstavili nám činnosť svojho parlamentu a ukázali nám svoje mesto.

Veľa času sme venovali vzájomnému spoznávaniu a návrhom ďalšej vzájomnej spolupráce. Dohodli sme sa, že pripravíme podobné stretnutie na jeseň v Prievidzi. Na druhý deň sme sa zúčastnili volejbalového turnaja a pomohli sme mladým Poliakom s prípravou aktivít pre deti, ktoré organizovali v rámci Mestských dní na štadióne. Stavali sme stany, prenášali materiál a pomáhali s výzdobou.

O štvrtej hodine sme pozdravili sprievod, v ktorom bola aj primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, ktorá prišla do Jastrzębie-Zdrója na návštevu na pozvanie prezidentky partnerského mesta, osláviť ich sviatok. Vo večerných hodinách sme sa vrátili domov.

Stretnutie sa konalo vďaka podpore mesta Prievidza.


Text: Katarína Cifríková

Ďalšie aktuality

Obchodná verejná súťaž na predaj budovy bývalej ZŠ na ul. P…

27. Feb 2024 15:31
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvýhodnejší návrh na uzavretie…

Chystá sa zahájenie vývozu nádob na biologicky rozložiteľný…

27. Feb 2024 11:10
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov mesto…

Zasadnutie MsZ zo dňa 26.2.2024

27. Feb 2024 10:21
Dňa 26. februára 2024 sa konalo zasadnutia mestského zastupiteľstva v Dome kultúry v…