12. Aug 2013 8:01

Mestská plaváreň má kvalitnejšiu vodu

Mestská spoločnosť UNIPA, ktorá má v správe aj prievidzskú krytú plaváreň, začala v júli na plavárni aplikovať nový, inovatívny spôsob dezinfekcie vody, ktorý je používaný už v 70 krajinách sveta.

Dezinfekcia vodyje realizovaná na báze chlór dioxidu v tekutej forme, známym pod názvom DUOZON 100L. Použitie tohto systému dezinfekcie vody v sebe zahŕňa niekoľko výhod. DUOZON 100L má okrem iného nižšiu spotrebu ako tekutý chlór, znižuje náklady vynaložené na energiu, efektívne eliminuje baktérie a vírusy. Nevznikajú pri ňom zdraviu škodlivé chemické zlúčeniny, odstraňuje zápach a voda je vďaka nemu zdravotne nezávadná.
Zmenu, ktorú priniesol DUOZON 100L do mestskej krytej plavárne,stihli zaznamenať aj jej návštevníci, ktorí ju hodnotia pozitívne. Kvalita vody sa výrazne zvýšila, voda v bazéne nezapácha od chlóru a je kryštálovo čistá. Vyššia úroveň kvality vody na mestskej plavárni má prispieť k zlepšeniu poskytovaných služieb. Plaváreň tak ponúka svojim návštevníkom zdraviu neškodnú a priezračnú vodu.

Autor článku: Silvia Bakytová, UNIPA

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.