5. Mar 2012 12:05

Mesto Prievidza podporí zodpovedných psíčkarov

Obyvateľ Prievidze, ktorý riadne zaplatil daň za psa, dostane zadarmo 25 špeciálnych vreciek na psie exkrementy s lopatkou. Po vrecká si môžu prísť psíčkari na mestský úrad do kancelárie číslo dverí 213, 120 a 119. Prievidza sa takto snaží nielen oceniť a motivovať zodpovedných majiteľov psov, ale aj upozorniť na povinnosti tých majiteľov, ktorí pri venčení znečisťujú mesto.

Hlavným cieľom rozdávania papierových vreciek je teda podnietiť psíčkarov k väčšiemu záujmu o čisté parky a verejné priestranstvá. „Ak máme žiť v modernom meste, musíme sa podľa toho aj správať. Chceme vytvárať čo najlepšie podmienky pre slušný a čistý život v našom meste,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.

Mnohí obyvatelia sa práve na nezodpovednosť majiteľov psov často sťažujú. Aj tento projekt môže napomôcť tomu, že sa situácia bude zlepšovať aj bez sankcií. Samozrejme mesto pokračuje aj v kontrolách. „Tak ako doteraz, aj v roku 2012 bude mestská polícia monitorovať verejné priestranstvá a pokutovať psíčkarov, ktorí znečisťujú verejné priestranstvá pri venčení. Kto bezprostredne neodstráni výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, môže dostať v zmysle VZN 66/2002 pokutu do výšky 65 €,“ uviedol náčelník mestskej polície Ľubomír Pomajbo.

Viac detailov o projekte :

Vrecká s lopatkou na psie exkrementy dodáva firma SmartDog s.r.o. http://www.smartdog.sk/menu_ktosme

Každý uvedomelý majiteľ psa, ktorý používa vrecká na psie exkrementy z recyklovaného papiera namiesto igelitových vreciek , zároveň prispieva k ochrane životného prostredia. Pretože vrecko s lopatkou sa rozloží v prírode, je možné ho i s jeho odpadom kompostovať. Naplnené vrecká je možné likvidovať spaľovaním, skladovaním ale i recykláciou. Súprava je vyrobená z recyklovaného papiera a lepenky a je ju možné použiť na zber exkrementu v mokrej tráve, ale aj na snehu, pretože nepremokne a je dostatočne veľká na to, aby ste si nezašpinili ruky a zároveň odstraňuje averziu k zbieraniu psích exkrementov. Ak to vyskúšate, zistíte, že to nie je až taká nepríjemná činnosť. Veríme, že budete používať tieto vrecká z recyklovaného papiera, čím výrazne prispejete k ochrane životného prostredia vo Vašom meste. Vrecko s exkrementom je možné zahodiť do kontajnéra s biologickým odpadom

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…