5. Mar 2012 12:05

Mesto Prievidza podporí zodpovedných psíčkarov

Obyvateľ Prievidze, ktorý riadne zaplatil daň za psa, dostane zadarmo 25 špeciálnych vreciek na psie exkrementy s lopatkou. Po vrecká si môžu prísť psíčkari na mestský úrad do kancelárie číslo dverí 213, 120 a 119. Prievidza sa takto snaží nielen oceniť a motivovať zodpovedných majiteľov psov, ale aj upozorniť na povinnosti tých majiteľov, ktorí pri venčení znečisťujú mesto.

Hlavným cieľom rozdávania papierových vreciek je teda podnietiť psíčkarov k väčšiemu záujmu o čisté parky a verejné priestranstvá. „Ak máme žiť v modernom meste, musíme sa podľa toho aj správať. Chceme vytvárať čo najlepšie podmienky pre slušný a čistý život v našom meste,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.

Mnohí obyvatelia sa práve na nezodpovednosť majiteľov psov často sťažujú. Aj tento projekt môže napomôcť tomu, že sa situácia bude zlepšovať aj bez sankcií. Samozrejme mesto pokračuje aj v kontrolách. „Tak ako doteraz, aj v roku 2012 bude mestská polícia monitorovať verejné priestranstvá a pokutovať psíčkarov, ktorí znečisťujú verejné priestranstvá pri venčení. Kto bezprostredne neodstráni výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, môže dostať v zmysle VZN 66/2002 pokutu do výšky 65 €,“ uviedol náčelník mestskej polície Ľubomír Pomajbo.

Viac detailov o projekte :

Vrecká s lopatkou na psie exkrementy dodáva firma SmartDog s.r.o. http://www.smartdog.sk/menu_ktosme

Každý uvedomelý majiteľ psa, ktorý používa vrecká na psie exkrementy z recyklovaného papiera namiesto igelitových vreciek , zároveň prispieva k ochrane životného prostredia. Pretože vrecko s lopatkou sa rozloží v prírode, je možné ho i s jeho odpadom kompostovať. Naplnené vrecká je možné likvidovať spaľovaním, skladovaním ale i recykláciou. Súprava je vyrobená z recyklovaného papiera a lepenky a je ju možné použiť na zber exkrementu v mokrej tráve, ale aj na snehu, pretože nepremokne a je dostatočne veľká na to, aby ste si nezašpinili ruky a zároveň odstraňuje averziu k zbieraniu psích exkrementov. Ak to vyskúšate, zistíte, že to nie je až taká nepríjemná činnosť. Veríme, že budete používať tieto vrecká z recyklovaného papiera, čím výrazne prispejete k ochrane životného prostredia vo Vašom meste. Vrecko s exkrementom je možné zahodiť do kontajnéra s biologickým odpadom

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 13. týždeň

30. Mar 2023 14:28
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 13. týždni.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 5/2023 o…

30. Mar 2023 9:52
Číslo: 05/2023 Prílohy: VZN…

Borákova Prievidza 2023

30. Mar 2023 8:51
Vo štvrtok 23. marca 2023 sa uskutočnil v ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi už…