28. Aug 2014 6:10

Mesto chce zachovať telocvične

Prievidzská primátorka Katarína Macháčková na základe podnetu komisie športu zaslala nedávno list čelným predstaviteľom Trenčianskeho samosprávneho kraja, v ktorom ich požiadala, aby zachovali funkčnosť telocviční na Ul. Falešníka a Vinohradníckej ulici, ktoré spadajú pod jeho správu.

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) vyradil v rokoch 2011 a 2012 zo siete škôl a školských zariadení Strednú odbornú školu na Vinohradníckej ulici a SOŠ polytechnickú na Ulici Falešníka v Prievidzi. Mesto sa teraz snaží, aby TSK zachoval v prevádzke telocvične, ktoré by slúžili na športové aktivity detí a mládeže z Prievidzského okresu. „Je predpoklad, že TSK sa bude snažiť odpredať nepotrebné objekty dvoch spomínaných škôl, a tým padom v meste môžeme prísť o dve telocvične. Neboli by sme radi, keby k tomu došlo. Je to priestor, kde môžu deti a mládež aktívne a zdravo tráviť voľný čas. Oveľa radšej by sme ich videli práve v týchto telocvičniach, ako vysedávať vonku na lavičkách,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Lacnejšie telocvične

Nie je to prvý krok prievidzskej komisie športu pre lepšiu dostupnosť telocviční pre deti a mládež v meste. Pred dvomi rokmi po dohode s miestnym odborom školstva rozhodla o tom, že mládežnícke tímy športových klubov z nášho mesta môžu využívať telovične základných škôl za zvýhodnené ceny, ktoré sú približne tri až štyrikrát nižšie ako komerčný nájom pre iné subjekty, a prakticky pokrývajú len priame prevádzkové náklady telocviční.

Ďalšie aktuality

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…

Odstávka vody

20. Feb 2024 8:05
Oznamujeme obyvateľom, že z dôvodu poruchy na verejnom vodovode bude dnes 20.2.2024…

Žiadosti o dotácie čakajú na vyhodnotenie

19. Feb 2024 12:52
Prievidzská samospráva spustila v januári elektronický systém podávania dotácií,…