27. máj 2014 7:38

Majstrovstvá Slovenska vo fitness detí v Prievidzi

V sobotu 24.mája sa konali v City Aréna Majstrovstvá Slovenska vo fitness detí. Organizátorom celého podujatia bol ŠK Fitness Free Prievidza v spolupráci SAKFST a mestom Prievidza. Celkovo sa zúčastnilo MSR 53 pretekárov, domáci klub Fitness Free Prievidza zastupovalo 10 pretekárov, ktorí sa nominovali na základe celoročných výsledkov a umiestnení.

Súťaž otvorila p.primátorka mesta Prievidza Judr.Katarína Macháčková, ktorá privítala pretekárov v meste Prievidza a zapriala veľa športových úspechov.Pre mesto Prievidza boli MSR výzva nakoľko domáci pretekári ŠK Fitness Free Prievidza zaznamenávajú popredné umiestnenia v rámci Slovenska už niekoľko rokov a zároveň sa okrem titulov a medailových trofejí prebojovali do reprezentácie SR s účasťou vo finále na MS.

Sobotňajšie dopoludnie v City Aréne žilo v športovým umením, skvelou atmosférou s kvalitnou organizáciou, tak ohodnotili súťaž viceprezident SAKFST Dr.Dušan Matušík.
O hodnotenie sa postarala kvalitná porota, medzinárodní rozhodcovia pre fitness a kulturistiku.

Súťaž MSR vo fitness detí bola zároveň nomináciou na majstrovstvá sveta kde nominačná komisia pod vedením p.Anny Mozoláni rozhodla o postupe pretekárov na MS , ktoré sa budú konať 15.júna v Srbsku /Nový Sad/.

Pretekárky ŠK Fitness Free Prievidza predviedli vynikajúce výkony a svoje súťažné zostavy odcvičili bez pochybenia a zo všetkými očakávania svojich trénerov. Titul majsterky Slovenska v kategórií 12-13 rokov vybojovala Anna Hepnerová, vicemajsterkou v tejto kategórií sa stala Gréta Pročková, 3.m Mária Polerecká.

Šťastný koniec a verdikt rozhodcov zaznel po vyhlásení výsledkov /Anna Hepnerová a Gréta Pročková nominované na Majstrovstvá sveta .Tréneri klubu prejavujú vďaku rodičom, sponzorom mestu Prievidza za podporu pri realizovaní súťaže a optimálne podmienky pre rozvoj fitness v meste Prievidza.

Autor: /Jana Klečáneková, Jelena Meleščenková/

UMIESTNENIE PRETEKÁROV ŠK FITNESS FREE PRIEVIDZA

8-9 rokov:

5.m Sofia Orthová
9.m Natália Hrušková
10.m Vanessa Buchancová

12-13 rokov

1.m Anna Hepnerová
2.m Gréta Pročková
3.m Mária Polerecká
7.m Ema Humajová
8.m Michaela Kňazeová
9.m Soňa Brezániová

14-15 rokov

4.m Henrieta Lipovská

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.