21. Jun 2016 8:13

Letná čitáreň opäť na námestí

Obyvatelia a návštevníci mesta Prievidza sa môžu aj toto leto tešiť na Letnú čitáreň, ktorú pre vás pripravilo Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a bude opäť umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 4. júla do 12. augusta 2016.

Cieľ Letnej čitárne sa nemení. Stále rovnako sa snažíme podporiť aktívne čítanie u detí i dospelých. K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky a budete sa cítiť ako doma v obývačke. Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity podľa aktuálnej ponuky, resp. programu KaSS.

V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež tu bude možnosť kúpiť si knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V rámci sprievodného programu v priestoroch Letnej čitárne sa môžete tešiť aj na tvorivé dielne s Ninou (každý utorok a štvrtok), čítanie pre najmenších s tetou Katkou a mnoho iného. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 10.00 do 17.00 h.

Zároveň vám dávame do pozornosti večery so zaujímavými hosťami, rôznych žánrov a zamerania, ktoré podporil Fond na podporu umenia a budú sa konať v rámci Letnej čitárne – NightART. Začíname 4. júla (pondelok) o 18.00 h Otvorením Letnej čitárne. Vítaní sú malí i veľkí a spoločne si užijeme rozprávku pre deti Tik Tak v podaní Divadla NAtraKY.

12. júla (utorok) o 19.00 h sme pre vás pripravili divadelné predstavenie Dhe TRÚBAdoors vol. 1 v podaní Divadla Precedens. Ich humorne tragická až tragicko-humorná hra s prvkami pouličného naivného divadla o troch trubadúroch, ktorí putujú po svete, aby nosili chýry a slychy z jedného miesta do druhého. Divadlo je určené pre dospelých.

2. augusta (utorok) o 20.00 h si môžete prísť vychutnať koncert prievidzskej kapely Chill On The Sun na domácej pôde. Zaspomíname si na hity ako Ervín, Vzducholoď či Včelár.

A na záver, 12. augusta (piatok) o 18.00 h sa rozlúčime s Letnou čitárňou spolu s Divadlom pri kolkárni a rozprávkou pre deti Prázdninové dobrodružstvá.

Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…