10. Feb 2017 9:40

Kultúra a kultúrne podujatia v roku 2017

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravuje v roku 2017 viaceré podujatia. Prinášame základný prehľad tých najdôležitejších.

Okrem divadelných predstavení, koncertov, filmového klubu, a ďalších sa verejnosť môže v júni tešiť na ďalší ročník Cesty rozprávkovým lesom. Podujatie určené pre deti a rodiny sa bude konať v areáli prievidzského lesoparku. Pre návštevníkov bude pripravený Rozprávkový les, bohatý kultúrny program v amfiteátri, ako aj rozprávkové príbehy na Čarovnej lúke.

Najväčším podujatím bude aj tento rok Banícky jarmok. Bude sa konať od 8. do 10. septembra 2017. Počas troch jarmočných dní sa na pódiu vystrieda množstvo účinkujúcich.

Aj v tomto roku oživí námestie v centre mesta niekoľko podujatí. Ešte pred letnou sezónou bude centru mesta dominovať stavanie mája a Majáles, neskôr k podujatiam pribudnú Hody pri dychovke, aj obľúbené blšie trhy. Súčasťou letnej sezóny na Námestí slobody bude druhý ročník série premietania filmov pod holým nebom Filmové leto na námestí.

Rozpočet mesta počíta s výraznou podporou kultúry

V roku 2017 bol v rozpočte mesta schválený príspevok pre Kultúrne a spoločenské stredisko vo výške 433 491 eur. Z kapitálových výdavkov v sume 65 180 eur sa bude realizovať projektová dokumentácia prístavby Kultúrneho domu v Prievidzi, a tiež realizácia rekonštrukcií kultúrnych domov v Malej Lehôtke, Veľkej Lehôtke a Hradci.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…