6. máj 2016 7:04

Krížom-krážom hornou Nitrou

Dlho plánovaná a priebežne pripravovaná spoločenská hra z dielne Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi je na svete. Vybraté prírodné a kultúrno-historické zaujímavosti z regiónu hornej Nitry čakajú na objavenie návštevníkmi múzea.

Dobrodružné putovanie po hernom pláne, vytvorenom na podklade máp okresov Prievidza a Partizánske, sprevádzajú zastavenia s rôznymi úlohami, odmenami i nástrahami. Pri ich riešení prejdú hráči krížom-krážom dejinami regiónu, vďaka čomu v jednej chvíli uniknú pred výbuchom treťohornej sopky, v ďalšej ubránia stredoveký hrad, nájdu zabudnutý poklad, vyskúšajú si tradičné remeslo, odhalia pôvod pamiatok uložených v zbierkach múzea a ešte všeličo iné.

Dielo vzniklo v rámci projektu Múzejné hry s finančnou podporou Nadácie Jednota COOP. Jeho tvorcovia ho verejnosti oficiálne predstavili v piatok 29. apríla 2016 o 11. h v priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi na Košovskej ceste 9 v Prievidzi.

Hra Krížom-krážom hornou Nitrou bude návštevníkom múzea k dispozícii do konca júna 2016 spolu s ďalšími zábavno-náučnými a tvorivými aktivitami počas podujatia Múzejné hry každú pracovnú stredu od 14.00 do 17.00 h a neskôr príležitostne pri rôznych prezentačným podujatiach múzea alebo podľa dohody po nahlásení záujmu prostredníctvom kontaktov uvedených na stránke múzea.

Spracoval: Mgr. Ján Vingárik
Prievidza 25. apríl 2016

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…