22. Apr 2016 5:53

Kosenie prievidzských trávnatých plôch

Spoločnosť Technické služby mesta Prievidza s.r.o. (ďalej len „TSMPD s.r.o.“), ktorá je zodpovedná za verejnú zeleň v meste Prievidza, začala po zime dňa 6.4.2016 s kosením prievidzských trávnatých plôch. Na túto sezónu pripravila aj novú techniku.

Na letnú sezónu kosenia verejnej zelene má TSMPD s.r.o. pripravených spolu 2 kusy pojazdových kosačiek a 13 kusov traktorových kosačiek, z toho 8 kusov tvoria nové stroje, ktoré boli verejne obstarané v priebehu rokov 2015 a 2016. Nové stroje zabezpečia rýchlejšie, jednoduchšie a hlavne efektívnejšie kosenie trávnikov.

„Mestská spoločnosť obhospodaruje kosením približne 1 860 000 m2 trávnatých plôch,“ priblížila Silvia Bakytová z TSMPD. Predmetnú plochu tvorí sídlisková, rozptýlená, reprezentačná a ostatná zeleň. Pri kosení sa jedná o rovinatý, ale aj svahovitý terén s občasným ruderálnym porastom. Od sezóny 2012 spoločnosť TSMPD s.r.o. využíva pri starostlivosti o trávnaté plochy systém mulčovania, čo je kosenie trávnika kosačkou prispôsobenou tak, aby sa odkosená tráva rozomlela, na čo najmenší rozmer bez zberu. Týmto spôsobom sa materiál ponechá na ploche ako hnojivo, závlaha a kvantita. Systémom mulčovania disponujú aj nové traktorové kosačky.

Zamestnanci TSMPD s.r.o. začali s kosením v zmysle stanoveného harmonogramu, ktorý sa bude operatívne upravovať v závislosti od klimatických podmienok. „Plán kosenia počíta s desiatim kosbami reprezentačnej zelene a piatimi kosbami zvyšných druhov zelene, avšak samozrejme bude opäť záležať od počasia a množstva zrážok,“ uzavrela Bakytová.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.