18. máj 2018 9:49

Klub Bôbarov – prievidzkých rodákov v Bratislave

Dňa 10. mája sa vybralo 45 členov klubu Bôbarov a ich sympatizantov do Bratislavy. Počasie bolo krásne, nálada výborná a tak cesta za spevu známych slovenských pesničiek ubehla veľmi rýchlo. Prvou zástavkou bola návšteva budovy parlamentu.

Pred budovou nás privítal.a poslankyňa NR a primátorka nášhomesta JUDr. Katarína Macháčková, ktorá po zvítaní sa so svojími rodákmi si zaspievala pieseň „Slovenské mamičky“ a potom ešte si pred parlamentom s nimi aj zatancovala.
Pri vstupe do parlamentu účastníkom zájazdu privítal a sprevádzal pán Ľubomír Adamišin z komunikačného oddelenia NR. Pri prehliadke budovy upútala pozornosť výzdoba 7 unikátnych malieb na drevených platniach od Albína Brunovského. Zaujala aj výmena čestnej stáže pri štátnych symboloch SR. Bôbarov potešil aj osobný pozdrav predsedu parlamentu Andreja Danku.


V závere priehliadky sa naším členom venovala aj naša pani primátorka Katarína Macháčková. Oboznámila nás s organizáciou a systémom práce parlamentu, odpovedala nám na naše otázky a za všetko jej patrí naše veľké ĎAKUJEME !
Z parlamentu sa bôbari vybrali na Bratislavský hrad, kde navštívili zaujímavú aktuálnu výstavu inštalovanú pri príležitosti 100. výročia založenia Československa.
Máj je neodmysliteľne spojený aj s výrtočím oslobodenia našej vlasti. Preto sa bôbari zastavili na SLAVÍNE, ktorý v tomto období dolova žiaril nádhernou kvetinovou výzdobou. Pri tomto pamätníku oslobodenia sa bôbari poklonili pamiatke padlých vojakov, ktorí za našu slobodu obetovali to najcennejšie – svoje mladé životy.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…