4. Oct 2016 6:12

Juniorské družstvo v novom zložení zlaté

Prvého októbra otestovali svoju formu prievidzské karatistky na tatami v Chorvátsku. Na prvom nominačnom turnaji na Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v Sofii (Bulharsko) si členky Športovej školy karate Prievidza vybojovali prvé reprezentačné body.

Zlato si zo súťaže kadetsko-juniorských tímov odnieslo trio v zložení Nikola Jakubechová, Nikoleta Merašická a Ema Brázdová, keď vo finále porazilo druhé reprezentačné družstvo v zložení Slavomíra Struhárova, Vanda Vaňová a Ľudmila Bačíková. Medailovú zbierku doplnili bronzom zo súťaže seniorských tímov. Medzi ženami vybojovalo bronz družstvo v tradičnom zložení Ema Brázdová, Nikoleta Merašická a Ľudmila Bačíková.
„Dievčatá štartovali v novom zložení, premiešali sme juniorky so seniorkami a postupne sa pripravujeme na ME v Sofii, kde už nebude môcť štartovať Bačíková a na ME regiónov v Kosove.“ Doplnila k tímovej súťaži trénerka Dušana Čierna.

V súťaži jednotlivcov to mali dievčatá ťažšie. „naše kadetky splnili to čo som od nich očakávala a to podať minimálne tréningový výkon, čo sa im podarilo nadpriemerne. Struhárová vyhrala dve kolá, Vaňová vybojovala bronz, keď prehrala s (MKD). Jakubechová prehrala po veľmi dobrom výkone tesne 2:3 so Zai (HUN). Svojimi výkonmi medzi mladšími seniorkami ma potešila Ľudmila Bačíková, ktorá prehrala až vo finále so Sterk (HUN) tesne 2:3. V eliminačných kolách však vyradila Mladezic (SRB), medailistku z juniorských majstrovstiev sveta. Medzi juniorkami bojovali Brázdová a Merašická, ktoré podľahli tej istej súperke Durdevic (SRB) tesne 2:3. Brázdová skončila druhá. Merašická skončila tesne za stupňom víťazov.
Prievidzských karatistov momentálne čaká Polish open a reprezentačné sústredenie seniorov pred Majstrovstvami sveta v Linzi.

1. miesto kata team female cadets/juniors (Jakubechová, Merašická, Brázdová)
2. miesto kata team female cadets/juniors (Struhárová, Vaňová, Bačíková)
2. Ema Brázdová kata fenale juniors
2. miesto Ľudmila Bačíková kata female U21
3. miesto kata team female seniors (Bačíková, Merašická, Brázdová)
3. miesto Vanda Váňová kata female cadets

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…