22. Apr 2016 5:52

Jarná údržba pohrebísk v Prievidzi

Po jarnej údržbe detských zariadení, pieskovísk, lavičiek aj športovísk realizuje v týchto dňoch upratovacie a udržiavacie jarné práce aj stredisko pietnych služieb spoločnosti Technické služby mesta Prievidza s.r.o. (ďalej len „TSMPD s.r.o.“).


S jarnou údržbou na prievidzských cintorínoch sa začalo potom, ako bola po zimných mesiacoch spustený prívod vody. „Práce začali vykonávať zamestnanci TSMPD s.r.o. najskôr na mestskom cintoríne na Mariánskej ulici, kde bol opravený múrik, opravené oplotenie a vyčistil sa urnový háj,“ uviedla Silvia Bakytová. Ako ďalej pokračovala, „jarná údržba sa dotkla aj drevín. Uskutočnilo sa vypílenie suchých drevín na cintoríne v Necpaloch a opílili sa stromy na cintoríne v Necpaloch a na hlavnom cintoríne na Mariánskej ulici. Týmito prácami sa zamestnanci TSMPD s.r.o. snažia uchovať atmosféru hodnú týchto pietnych miest. Teda aby aj zeleň pôsobila esteticky.“

V týchto dňoch sa pokračuje aj na stavbe kolumbária a prípadní záujemcovia o schránku na 4 urny sa môžu hlásiť na správe cintorína v pracovných dňoch od 7:30 do 16:00, kde im zamestnanci TSMPD s.r.o. poskytnú všetky potrebné informácie.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.