17. Aug 2011 5:12

Hody pri dychovke

Už posledných dvadsať rokov sa spájajú Prievidzské hody s kultúrnym podujatím Hody pri dychovke, ktoré sa uskutočnili v nedeľu 14. augusta 2011 od 14.00 h na Námestí slobody.

Pod režijnou taktovkou Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi sa v rámci programu predstavili Mažoretky TS Trend pri CVČ Spektrum a samozrejme rôzne dychové orchestre a hudby z nášho regiónu ako Maguranka a Maguranka Junior, Hornonitranka a Spojený dychový orchester, ale i hosť podujatia Drietomanka z obce Drietoma.

Jubilejný dvadsiaty ročník sa niesol v znamení slnka a možno práve preto sa vďaka nádhernému počasiu zišlo veľké množstvo divákov, ktorí boli v tieni rozložení dookola celej plochy námestia. Dovolíme si tvrdiť, že účasť na tomto podujatí čítala rádovo cez 500 zúčastnených. Týmto podujatím však Leto s kultúrou v Prievidzi zďaleka nekončí a práve preto si vás dovoľujeme srdečne pozvať napríklad na Párty na námestí s DJ Caggym (20.8.) a Letný večer s No Problem (27.8.) na Námestí slobody, Folklórny večer s cimbalovkou Bartošovci (28.8.) v areáli Miniatur Golf Club Prievidza a množstvo iných. Sledujte modrý plagát so slnečnicou, leto ešte nekončí!

Vojtech Bartko
referent kultúry KaSS

Ďalšie aktuality

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…

Zjednosmernenie ulíc

5. Dec 2023 14:31
Mesto Prievidza zavádza od polovice decembra zmenu organizácie dopravy na…

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…