17. Aug 2011 5:12

Hody pri dychovke

Už posledných dvadsať rokov sa spájajú Prievidzské hody s kultúrnym podujatím Hody pri dychovke, ktoré sa uskutočnili v nedeľu 14. augusta 2011 od 14.00 h na Námestí slobody.

Pod režijnou taktovkou Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi sa v rámci programu predstavili Mažoretky TS Trend pri CVČ Spektrum a samozrejme rôzne dychové orchestre a hudby z nášho regiónu ako Maguranka a Maguranka Junior, Hornonitranka a Spojený dychový orchester, ale i hosť podujatia Drietomanka z obce Drietoma.

Jubilejný dvadsiaty ročník sa niesol v znamení slnka a možno práve preto sa vďaka nádhernému počasiu zišlo veľké množstvo divákov, ktorí boli v tieni rozložení dookola celej plochy námestia. Dovolíme si tvrdiť, že účasť na tomto podujatí čítala rádovo cez 500 zúčastnených. Týmto podujatím však Leto s kultúrou v Prievidzi zďaleka nekončí a práve preto si vás dovoľujeme srdečne pozvať napríklad na Párty na námestí s DJ Caggym (20.8.) a Letný večer s No Problem (27.8.) na Námestí slobody, Folklórny večer s cimbalovkou Bartošovci (28.8.) v areáli Miniatur Golf Club Prievidza a množstvo iných. Sledujte modrý plagát so slnečnicou, leto ešte nekončí!

Vojtech Bartko
referent kultúry KaSS

Ďalšie aktuality

Zasadnutie VVO II

30. máj 2023 8:16
Z poverenia predsedu VVO 2 Ing. Ľuboša Jelačiča  Vám oznamujeme, že zasadnutie…

Porucha na verejnom vodovode - Veľká Lehôtka

30. máj 2023 7:41
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto Prievidza prideľovalo dotácie na mládežnícky šport

29. máj 2023 10:14
Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi…